رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

نوسانات ارز و تاثیر آن بر انواع داروها

۱۳۹۷/۰۲/۲۳ در ۰۹:۱۴

رییس کمیسیون بهداشت و درمان

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تمهیدات دولت و مجلس برای برخورد با متخلفان بازار دارو خبر داد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، علی نوبخت حقیقی با اشاره به نوسانات ایجاد شده در بازار ارز و تاثیر آن بر انواع داروها، گفت: بر اساس مذاکراتی که با سازمان برنامه و بودجه داشتیم، مشخص شده که هیچ‌گونه نگرانی از بابت تامین ارز مورد نیاز برای دارو وجود ندارد.

وی با تاکید بر این‌که نوسانات بازار ارز هیچ تاثیری بر قیمت دارو ندارد، افزود: پیش‌بینی‌های لازم از سوی دولت برای تامین ارز مورد نیاز دارو انجام شده و در حال حاضر دارو با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی در بازار خرید و فروش می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اضافه کرد: همواره سودجوایان از نوسانات موجود در بازار ارز سوء‌استفاده می‌کنند، که اخیرا نیز شاهد چنین سوء‌استفاده‌هایی هستیم، بنابراین تمهیدات لازم بین مجلس و دولت برای برخورد با متخلفان و سودجویان در بازار دارو اندیشیده شده است.

نوبخت‌ حقیقی تاکید کرد: سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر نهادهای نظارتی باید طبق معمول نظارت بیشتر و دقیق‌تری بر بازار دارو داشته باشند و با متخلفان برخورد کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان بیان کرد: به دلیل یارانه‌ای که دولت برای تامین ارز مورد نیاز دارو، اختصاص داد، بیماران متوجه تغییر نرخ ارز نمی‌شوند، در این صورت وزارت بهداشت باید پاسخ‌گو باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ai3r0

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک