وزیر بهداشت در مراسم افتتاح کارخانه تولید کیسه خون ماکوفارما فردآور مطرح کرد:

نیاز به بازارهای جهانی، لازمه حمایت از کالای داخلی

۱۳۹۷/۰۲/۲۴ در ۱۱:۵۹

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: اگر می‌خواهیم از کالا و تولید ایرانی حمایت شود، باید ابزار آن را نیز فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون در خاورمیانه گفت: چهارمین مجموعه بزرگ ماکوفارما در ایران افتتاح شده و امیدوارم محصولات آن‌ها با کمیت بیشتر و کیفیت بهتر و سرعت افزون‌تری روانه بازارهای منطقه شود و در عین حال از این‌که پیش‌قدم شدند قبل از این‌که به علت حمایت از تولید داخلی محروم شوند، به این شرکت فرانسوی تبریک می‌گویم.

وی افزود: تولید گرفتاری‌های زیادی در کشور دارد و امیدوارم رییس سازمان غذا و دارو مجوزهای لازم را برای تولید و عرضه این محصول در بازار فراهم کنند. هرچقدر زمان می‌گذرد به این هدف بیشتر می‌رسیم اقتصاد مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به اهداف مهم کشور است. در نتیجه باید بتوانیم از فرصت‌هایی که در سراسر جهان وجود دارد استفاده کنیم تا در بخش اقتصادی بتوانیم در منطقه، صاحب جایگاه مناسبی باشیم.

هاشمی ادامه داد: فرصت‌سوزی‌هایی وجود داشته و امروز نیز کج سلیقگی وجود دارد، اما اگر می‌خواهیم از کالا و تولید ایرانی حمایت شود، باید ابزار آن را نیز فراهم کنیم.

وزیر بهداشت اظهار کرد: پروژه‌ای که امروز به بهره برداری می‌رسد نه فقط برای ایران، بلکه برای کشورهای منطقه نیز اهمیت دارد. اگر قرار است از کالای داخلی حمایت کنیم، نیاز به بازارهای جهانی و منطقه داریم. قرار نیست محصولات ایرانی فقط در مرزهای جغرافیایی کشور مصرف شود و این هنر نیست.

هاشمی بیان کرد: باید فرصت‌هایی برای صادرات و حضور محصولات داخلی در بازارهای بین المللی وجود داشته باشد تا رقابت نیز مطرح شود.

وی با بیان این‌که تجربه ماکوفارما برای سایر شرکت‌های فرانسوی نیز باید سرلوحه قرار بگیرد، گفت: امیدواریم شرکت‌های دیگر خارجی نیز برای سرمایه گذاری به داخل کشور وارد شوند.

وزیر بهداشت اظهار کرد: ظرفیت بسیار بالایی در قانون بودجه امسال برای بخش خصوصی و سرمایه گذاری‌های مشترک وجود دارد. باید قبول کنیم هنر استفاده از این فرصت‌ها را نداریم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/eLzRq

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک