وزیر بهداشت در مراسم افتتاح اولین کترینگ تهیه غذای بیمارستانی مطرح کرد:

هزینه تمام شده و سرنوشت پرسنل آشپزخانه‌های بیمارستانی / چالش‌های کترینگ تهیه غذای بیماران

۱۳۹۷/۰۲/۱۰ در ۱۵:۰۷

کترینگ سفره سلامت

وزیر بهداشت در مراسم افتتاح اولین کترینگ تهیه غذای بیمارستانی گفت: قطعا دانشگاه‌های علوم پزشکی دو سوال مهم دارند. اولا هزینه تمام شده این خدمت چقدر است و با هزینه تمام شده خودشان مقایسه می‌کنند و دوم این‌که برای پرسنلی که در این بخش طبخ و توزیع غذا در بیمارستان‌ها کار می‌کنند چه برنامه‌هایی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح اولین کترینگ تهیه غذای بیمارستانی در گرمدره استان البرز گفت: برای این نگاه زیبا به بخش سلامت و کمک به نوع‌دوستان و رفاه اجتماعی باید از مجموعه محب تشکر کرد. با وجود همه سختی‌هایی که کار با دولتی‌ها دارد، این مجموعه گام‌های بسیار موثری را برداشته است. اگر شریک این مجموعه دولت نبود، شاید کارهای بیشتری نیز در تمام کشور انجام می‌شد.

وی افزود: برخی از ما تصور می‌کنیم همه چیز را می‌دانیم و تجربه بیشتری داریم. یکی از گرفتاری‌های ما در اداره کشور همین خودشیفتگی است. این اقدامی که گروه محب انجام داده، برگرفته از تجربه جهانی و دانش بشر است. سال‌ها قبل در کشورهای دیگر این مسیر را طی کردند.

هاشمی ادامه داد: امیدوارم بخش دولتی با این کار رقابت نکند. همیشه بخش دولتی این نگاه را داشته که بخش خصوصی رشد نکند. بعد از گذشت زمان، هدف اولیه فراموش شده و در نتیجه هزینه خدمات تمام شده در بخش دولتی بیشتر می‌شود.

 

وزیر بهداشت

 

وزیر بهداشت اظهار کرد: قطعا دانشگاه‌های علوم پزشکی دو سوال مهم دارند. اولا هزینه تمام شده این خدمت چقدر است و با هزینه تمام شده خودشان مقایسه می‌کنند و دوم این‌که برای پرسنلی که در این بخش طبخ و توزیع غذا در بیمارستان‌ها کار می‌کنند چه برنامه‌هایی وجود دارد.

وی در ادامه بیان کرد: می‌توان فقط بخش فنی بیمارستان شامل پزشک و پرستار و آزمایشگاه و غیره را به دانشگاه‌ها و بقیه بخش‌های بیمارستان‌ها مثل آشپزخانه و فضای سبز و غیره را به بخش خصوصی سپرد. الان یک پزشک متخصص عالی رتبه را رییس بیمارستان می‌گذاریم و او مجبور است از مهد کودک تا انبار و سردخانه و همه قسمت‌های بیمارستان را مدیریت کند و در عین حال از او می‌خواهیم در مرز دانش با کشورهای پیش‌رفته رقابت کند.

هاشمی در پایان گفت: امیدوارم سال آینده آشپزخانه‌های ما در بیمارستان‌ها جمع شده و از این نوع کترینگ‌ها استفاده شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/lDdL2

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک