معاون وزیر راه و شهرسازی:

هزینه مقاوم‌سازی بیمارستان‌های فرسوده بیش از نوسازی است

۱۳۹۵/۱۱/۰۵ در ۱۴:۱۸

معاون وزیر راه و شهرسازی، عمر بیمارستان‌های دولتی که وضعیت نامناسبی دارند را حدود ۵۰ سال دانست و گفت: هزینه مقاوم‌سازی این ساختمان‌ها بیش از نوسازی آن‌هاست.

به گزارش ایران پزشک، محمدجعفر علیزاده با اشاره به هزینه نوسازی بیمارستان‌های فرسوده گفت: هزینه مقاوم‌سازی این ساختمان‌ها بیش از نوسازی آن‌هاست و باید به جای مقاوم‌سازی، بیمارستان‌های جدید ساخته شود.

وی افزود: بر اساس ۱۲ اولویت در نظر گرفته شده، امسال ۴۴ بیمارستان در سراسر کشور در دست ساخت است که از این تعداد ۲۰ بیمارستان تحویل شده و در حال تجهیز آن‌ها هستند.

علیزاده ادامه داد: میانگین اعتبار لازم برای ایجاد یک تخت بیمارستانی ۳۵۰ میلیون تومان و تجهیز آن تا ۱۵۰ میلیون تومان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ساخت بیمارستان در برخی مناطق کشور برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی ندارد و لازم است که حتما بیمارستان‌های دولتی در این مناطق ساخته شود.

وی افزود: در لایحه بودجه سال ۹۶ افزایش ۹۰ درصدی اعتبارات عمرانی در بخش بهداشت و درمان پیش بینی شده که در صورت تصویب مجلس با این اعتبار یک سوم از ۱۸ هزار تخت بیمارستانی در دست احداث به بهره‌برداری می‌رسد.

علیزاده گفت: در شهرستان‌های اطراف تهران نیز در حال ساخت چندین بیمارستان هستیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/y61t1

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک