معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از افتتاح بیمارستان فرهیختگان خبر داد:

هماهنگ‌سازی بیمارستان فرهیختگان با دستورالعمل‌های اعتباربخشی

۱۳۹۵/۱۱/۰۹ در ۱۰:۱۸

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از احتمال افتتاح بیمارستان فرهیختگان این دانشگاه تا پایان سال یا اوایل سال آینده خبر داد و گفت: نقشه ساختمان با الزامات و دستور‌العمل‌های اعتباربخشی همخوانی نداشت و در نتیجه الزامات جدید را با دستگاه‌های الکترونیک و تجهیزات جدید، هماهنگ کردیم.

به گزارش ایران پزشک به نقل از آنا، سید علی ابطحی، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی درباره راه‌اندازی بیمارستان فرهیختگان گفت: نقشه بیمارستان فرهیختگان برای ۲۰ سال پیش بود. بنابراین ساختمان با الزامات و دستور‌العمل‌های اعتباربخشی همخوانی نداشت. ما الزامات جدید را با دستگاه‌های الکترونیک و تجهیزات جدیدی که در ۲۰ سال پیش وجود نداشتند و الان رایج هستند، هماهنگ کردیم.

ابطحی ادامه داد: حدود یک سال و نیم معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی به همراه قائم مقام خود، برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام دادند و نزدیک به ۷ میلیارد تومان هم هزینه شده است.

وی افزود: حدود سه ماه پیش موفق شدیم بیمارستان فرهیختگان را از پیمانکار تحویل موقت بگیریم. با این‌که در این مدت هم از امکانات این بیمارستان غافل نبود‌ه‌ایم. یعنی خرید تجهیزات پزشکی را شروع کردیم. تاکنون برای خرید تجهیزات پزشکی حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده و آن‎ها را نیز وارد بیمارستان کرده‎ایم.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به مرحله دوم خرید تجهیزات پزشکی نیز اشاره کرد و افزود: مرحله دوم خرید تجهیزات پزشکی که حدود ۲۰ میلیارد تومان است شروع شده و بخش اعظم آن در تصویربرداری و آزمایشگاه متمرکز شده‌اند. به مراحلی رسیده‎ایم و امیدواریم تا هفته آینده به جمع‎بندی برسیم و آن را در اختیار دکتر میرزاده قرار دهیم. اگر رییس دانشگاه آزاد اسلامی موافقت خودشان را اعلام کنند مهم‌ترین بخش امکانات بیمارستان که همان تجهیزات تصویربرداری هستند، وارد بیمارستان فرهیختگان می‎شود.

ابطحی در پایان اظهار کرد: احتمالا تا پایان سال برای بهره‌برداری از بیمارستان فرهیختگان آماده می‎شویم، اما شاید زمان رسمی راه‌اندازی به ماه اول سال ۹۶ موکول شود.

پایان پیام/

Print Friendly, PDF & Email

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک