همکاری ایران و فرانسه در تولید کیسه خون

۱۳۹۷/۰۲/۲۴ در ۱۱:۱۹

خون

مدیر اجرایی صنعتی ماکوفارما با بیان این‌که کارخانه تولید کیسه خون فردآور چهارمین کارخانه ماکوفارما در جهان است، گفت: افراد مختلفی از کشورهایی مثل فرانسه و لهستان و تونس و تیم ایرانی، مشارکت تیمی عالی برای احداث این کارخانه داشتند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، سرجیو پیزوفراتو در مراسم رونمایی از بزرگ‌ترین کارخانه تولید کیسه خون خاورمیانه در منطقه صنعتی پیام استان البرز درباره تصمیم ماکوفارما برای احداث کارخانه تولید کیسه خون در ایران گفت: این شرکت دارویی سابقه ۴۰ ساله در دنیا در زمینه انتقال خون دارد. ما همچنین کیت‌ها و ماشین آلات انتقال خون را در این کارخانه تولید می‌کنیم. هر ساله بر اساس نیاز بازار، افزایش حجم تولید را نیز پیش بینی می‌کنیم.

وی افزود: اولین کارخانه ما در فرانسه احداث شد و دومین کارخانه ما در لهستان در سال ۲۰۰۰ احداث شد. ۵ سال پیش کارخانه دیگری را در کشور تونس احداث کردیم. این چهارمین کارخانه ما در ایران است.

پیزوفراتو ادامه داد: این نتیجه مشارکت و تعامل عالی بین شریک تجاری ایرانی و فرانسوی است. این پروژه برای ما اهمیت زیادی دارد. ما برای احداث این کارخانه و همکاری با ایران مشتاق بودیم. این یک پروژه هیجان انگیز است.

مدیر اجرایی صنعتی ماکوفارما گفت: افراد مختلفی از کشورهایی مثل فرانسه و لهستان و تونس و تیم ایرانی، مشارکت تیمی عالی برای احداث این کارخانه داشتند.

میشل پتروشا، مدیر کارخانه ماکوفارما فردآور کرج در ادامه این مراسم گفت: کارخانه ماکوفارما لهستان تقریبا ۶۵ درصد کیسه‌های خون را تولید و به کشورهایی مثل آلمان و ترکیه و ایران صادر می‌کند. پروژه سرمایه‌گذاری مشترک ماکوفارما فردآور از یک سال و نیم پیش شروع شد. ساخت فاز دوم نیز از ۱۲ ماه پیش شروع شد و امروز آماده تولید اولین سری محصولات خواهیم بود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۶۵ نفر به صورت مستقیم در کارخانه در حال کار هستیم و برای سال ۲۰۲۱ می‌خواهیم به ۴۰۰ نفر نیروی انسانی برسیم. هدف ما از تولید،‌ برطرف کردن نیاز ایران است و امیدواریم در طولانی مدت صادراتی به کشورهای همسایه از جمله عراق و ترکیه و روسیه داشته باشیم.

پتروشا ادامه داد: دو هفته پیش با موفقیت بازرسی ایزو ۱۳۴۸۵ تجهیزات پزشکی را پشت سر گذاشتیم و هدف بعدی ما گرفتن مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو ایران است.

مدیر کارخانه ماکوفارما فردآور کرج گفت: این کارخانه نتایج تلاش ۴۰ ساله و ۲۵ ساله شرکت فردآور است. ما بهترین تخصص و تجربه‌ها را از کشورهایی مثل تونس و لهستان به ایران آوردیم و اطمینان دارم با تعهد و همکاری متخصصین ایرانی، این کارخانه تبدیل به نمونه موفقی در منطقه خواهد بود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/A0Yrd

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک