هیچ مرکز درمانى دولتى در ایام عید تعطیل نیست

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ در ۲۱:۴۳

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت از فعالیت مراکز درمانی دولتی در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش ایران پزشک، علی ماهرگفت: وزارت بهداشت طرح سلامت نورزی را در راستای ارائه بهتر خدمات به مردم برنامه ریزی کرده است و این طرح از ساعت ۸ صبح ۲۴ اسفند آغاز شده و تا ۱۴ فروردین ادامه می‌یابد.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۲۰۰۰ پایگاه به مسافران نورزی خدمات لازم را ارائه می‌کرد. امسال اورژانش کشور به ترتیب ۳۰ آمبولانس‌، ۴۰ موتور آمبولانس و ۴۷ ایستگاه سلامت داشتیم و هم ۱۷ درصد نیز افزایش تجهیزات اتفاق افتاد.

ماهر هلال احمر را بازوی وزارت بهداشت در تامین سلامت مسافران نوروزی دانست و گفت: نرم افزار درمان یاب نخستین اپلیکیشنی است که مردم می‌توانند از طریق آن به مراکز درمانی دسترسی پیدا کنند.

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که در ایام نوروز درصد نیروهای درمانی درمراکز حاضر خواهند بود ادامه داد: برای ارائه خدمات بهتر به افراد در ایام نوروز هیچ مرکز درمانی خالی نخواهد ماند.

ماهر تاکید کرد: هیچ کدام از مراکز درمانی دولتی در ایام عید تعطیل نیست و در تمام مرکز درمانی متخصصان بیهوشی و اورژانس حضور دارند.

وی با اشاره به فعالیت ۵۰ درصدی مراکز درمانی خصوصی، گفت: برنامه ریزی برای فعالیت مراکز اورژانس و بیمارستان‌های خصوصی نیز صورت گرفته و بر فعالیت آن‌ها نظارت می‌شود.

ماهر یا اعلام شماره سه رقمی ۱۹۰ گفت: کارشناسان مستقر در این سامانه از ابتدای تعطیلات آماده‌اند تا به همه پرسش‌ها و مشکلات مردم در حوزه سلامت و بهداشت پاسخ دهد.

وی گفت: بیمارستان‌های تخصصی هر کدام بسته به نوع تخصص، متخصصین عمومی و اورژانس را حاضر خواهند داشت و مابقی متخصصان آماده به زنگ هستند تا در صورت لزوم در مراکز درمانی حاضر شوند.

ماهر در برنامه «نبض» اظهار کرد: بخش اورژانس عمده حجم مراجعات نوروزی ما را به خود اختصاص می‌دهد و این بخش ۱۰۰ درصد فعال خواهد بود، اما سایر بخش‌ها تا ۵۰ درصد فعال‌اند.

پایان پیام /

پیوندک: http://iranMD.com/9IjbF

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک