رییس هیئت نظارت تهران بزرگ:

هیئت نظارت کل با ابطال یا تمدید انتخابات مخالف بود

۱۳۹۶/۰۴/۳۱ در ۱۹:۱۰

انتخابات

رییس هیئت نظارت تهران بزرگ در هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی درباره نظر هیئت نظارت مرکزی در خصوص ابطال انتخابات گفت: هیئت نظارت کل با تمدید یا ابطال رای گیری مخالف بود و به ما اعلام کردند که بعد از اتمام ساعت رای‌گیری درها بسته و صندوق‌ها فورا پلمب شوند و شمارش آرا را آغاز کنیم.

به گزارش ایران پزشک، غلامرضا نیک‌نژاد در نشست خبری که بعد از اتمام شمارش آرای هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در تهران برگزار شد درباره نحوه انتخاب رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: اعضای هیئت مدیره ۲۰۰ شعبه نظام پزشکی در سراسر کشور که امروز انتخاب شدند با توجه به تعداد پزشک در هر شهر می‌توانند یک تا هفت نفر را برای حضور در مجمع عمومی نظام پزشکی انتخاب کنند و مجموعا ۲۴۰ نفر برای این مجمع انتخاب می‌شوند؛ سپس این اعضا در یک روز مشخص تشکیل جلسه می‌دهند و رییس و هیئت مدیره مجمع را انتخاب می‌کنند که یکی از وظایف‌شان انتخاب رییس کل سازمان نظام پزشکی است.

وی در پاسخ به سوالی درباره نحوه انتخاب اعضای هیئت نظارت بر انتخابات نظام پزشکی گفت: طبق قانون نظام پزشکی اعضای هیئت نظارت شامل سه نفر نماینده از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یک نماینده از وزارت کشور، یک نماینده از قوه قضاییه و دادستانی و دو نفر به انتخاب وزیر بهداشت هستند و در مجموع هفت نفر هیئت نظارت مرکزی را تشکیل می‌دهند. بر این اساس کلیه اعضای هیئت نظارت در شهرستان‌ها از سوی این هیئت هفت نفره تعیین می‌شوند.

رییس هیئت نظارت تهران بزرگ در هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی درباره نظر هیئت نظارت در خصوص مسائل مطرح شده مبنی بر ابطال انتخابات گفت: این‌که چه اتفاقی درباره نتیجه انتخابات بیفتد بر عهده هیئت نظارت کل انتخابات است. طبق اعلام هیئت نظارت کل در ساعت ۲۲ جمعه ابطال یا تمدید انتخابات نباید انجام می‌گرفت؛ یعنی هیئت نظارت کل با تمدید یا ابطال رای گیری مخالف بود و به ما اعلام کردند که بعد از اتمام ساعت رای‌گیری درها بسته و صندوق‌ها فورا پلمب شوند و شمارش آرا را آغاز کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/XrHLe

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک