وزیر بهداشت؛

هیچ تبعیضی را نمی‌پذیریم

۱۳۹۵/۰۳/۱۴ در ۱۱:۰۲

وزیر بهداشت پرداخت حقوق پرستاران و پزشکان را بسیار مهم‌تر از ساخت بیمارستان‌های جدید دانست و عنوان کرد که هیچ تبعیضی از طرف وزارت بهداشت قابل قبول نیست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، سید حسن هاشمی در نشست کارگروه سلامت استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به نقش حوادث در مرگ و میر مردم، بر نقش و اهمیت وزارت راه و شهرسازی، صنعت و ارشاد تاکید کرد و گفت: تنها ۲۰ درصد از عوامل مرتبط با سلامت در اختیار وزارت بهداشت و ۸۰ درصد دیگر در اختیار سایر دستگاه‌های اجرایی است.

وی توسعه تخت‌های بیمارستانی و زیرساخت‌های حوزه سلامت را نیازمند پیش‌بینی بودجه لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دانست و گفت: ایجاد هر تخت بیمارستانی ۳۵۰ میلیون تومان هزینه دارد که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید اعتبار آن را ببیند.

هاشمی با بیان این‌که پروژه جدیدی را برای ساخت از سوی دولت برنامه‌ریزی نکرده‌ایم، تصریح کرد: باید پروژه‌های نیمه تمام قبلی را تکمیل کنیم و با توجه به شرایط سخت اقتصادی ممکن است امکان آغاز ساخت پروژه‌های جدید و بزرگ نباشد، اما می‌توانیم وعده دهیم که دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت افزایش یابد یا برخی از مراکز شبانه‌روزی شوند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بز لزوم ورود خیرین برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز حوزه بهداشت، گفت: هزینه ساخت یک خانه بهداشت ۹۰ میلیون تومان، پایگاه بهداشت ۵۰۰ میلیون تومان و مرکز جامع خدمات سلامت ۲ میلیارد تومان است و اگر خیرین ۵۰ درصد از هزینه ساخت آن را بپذیرند، ما نیز ۵۰ درصد دیگر را می‌پذیریم.

هاشمی با بیان این‌که در سیاستگذاری‌های وزارت بهداشت، هیچ تبعیضی وجود ندارد، افزود: برنامه‌ریزی‌ها برای تامین مراکز استان‌ها و با جهت‌گیری مناطق محروم بوده، اما در تهران حتی یک ریال هم هزینه نکرده‌ایم و حتی یک متخصص در طول سه سال گذشته در تهران به کار گرفته نشده و موظف به خدمت در مناطق محروم، شهرها و روستاها شده‌اند حتی دختر من هم برای خدمت به شهرستان رفته است، بنابراین هیچ تبعیضی را نمی‌پذیریم.

وی پرداخت حقوق به پرستاران و پزشکان را بسیار مهم‌تر از ساخت بیمارستان‌های جدید دانست و گفت: در استان چهار محال و بختیاری، پرستاران تا آبان و پزشکان تا مهر ماه حقوق خود را دریافت کرده‌اند. رضایت‌مندی ارائه‌دهندگان خدمت در ایجاد رضایت‌مندی بین مردم بسیار مهم است.

هاشمی میزان طلب وزارت بهداشت از بیمه‌ها را حدود ۸ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در روزهای اخیر متاسفانه برق یکی از بیمارستان‌های مشهد به دلیل عدم پرداخت بدهی، قطع شده بود در حالی که همان بیمارستان، ۶۲۸ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kNTtq

برچسب‌ها,

ایران پزشک