در راستای ارتقای فرهنگ استفاده از برنج سلامت

واحدهای متقاصی فرآوری و بسته‌بندی برنج قهوه‌ای مجوز می‌گیرند

۱۳۹۵/۰۸/۰۳ در ۲۱:۰۸

کارشناس ارشد ﺍﺩﺍﺭﻩ ﻏﺬﺍ ﺩﺭ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ از اعطای پروانه ساخت یا شناسه نظارت به واحدهای متقاضی فرآوری و بسته‌بندی برنج قهوه‌ای توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، مینو حاجیان گفت: غلات کامل و سبوس‌دار از جمله سالم‌ترین موادغذایی محسوب می‌شوند و مصرف برنج قهوه‌ای همراه با مصرف غلاتی مانند جو و گندم، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.

وی افزود: برنج قهوه‌ای از ارزش غذایی بالاتری نسبت به برنج سفید برخوردار است. کیفیت پخت برنج قهوه‌ای نقش موثری در ترویج مصرف و پذیرش این محصول توسط مصرف‌کننده دارد و لازم است به تدریج با فرهنگ‌سازی، ترویج خواص برنج قهوه‌ای و بهبود جایگاه مصرف برنج قهوه‌ای، این ماده غذایی در رژیم غذایی هفتگی مردم قرار گیرد.

کارشناس ارشد ﺍﺩﺍﺭﻩ ﻏﺬﺍ ﺩﺭ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻏﺬﺍ ﻭ ﺩﺍﺭﻭ گفت: برنامه ارتقای ایمنی و سلامت محصول برنج از آبان ماه ۹۲ در دو سطح واردات و تولید داخل در سازمان غذا و دارو مصوب و به صورت کشوری اجرا شد و این سازمان برای واحدهای متقاضی فرآوری و بسته‌بندی برنج قهوه‌ای، پروانه ساخت یا شناسه نظارت کارگاهی صادر می‌کند.

حاجیان اضافه کرد: پس از برداشت پوسته ابتدایی، خارجی‌ترین لایه شلتوک در کارخانه فرآوری، برنج سفید حاصل می‌شود که لایه سبوس آن گرفته شده و هرچه میزان صیقل بیشتر باشد برنج تولیدی سبوس کمتری داشته و شفاف و شیشه‌ای‌تر خواهد بود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kbkIn

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک