مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت طیور سازمان دامپزشکی خبر داد:

واکسیناسیون هدفمند، برنامه دفتر بهداشت و مدیریت طیور برای سال آتی

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ در ۲۰:۵۷

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت طیور سازمان دامپزشکی گفت: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و بر اساس تصمیماتی که با ستاد ملی آنفلوانزا گرفته شده، یکی از مباحث صورت گرفته آمایش مرغ‌داری‌های کشور است و این پروسه سه تا پنج سال طول می‌کشد.

به گزارش ایران پزشک، علیرضا اکبرشاهی با بیان این‌که همه ساله با ورود پرندگان مهاجر نگرانی ورود ویروس جدید به منطقه وجود دارد، گفت: سایر کشورها نیز از این مسئله مستثنی نیستند و این برای همه کشورها اتفاق می‌افتد. برخی از کشورها در این راستا اقداماتی را انجام دادند از جمله ترکیه که در صنعت طیور با تبدیل واحدهای کوچک به واحدهای بزرگ توانست مدیریت خود را متمرکز کند.

وی درباره اقدامات لازم برای مقابله با آنفلوانزای پرندگان در کشور، بیان کرد: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و بر اساس تصمیماتی که با ستاد ملی آنفلوانزا گرفته شده، یکی از مباحث صورت گرفته آمایش مرغ‌داری‌های کشور است و این پروسه سه تا پنج سال طول می‌کشد.

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت طیور سازمان دامپزشکی افزود: از طرفی کودها را ساماندهی خواهیم کرد. سالانه دو میلیون تن کود مرغی داریم که در هیچ نقطه جهان این کود را به صورتی که خام مصرف می‌کنیم، مصرف نمی‌کنند. در اقدامی که قرار است انجام شود می‌خواهیم کود را از مرغداری‌ها ساماندهی و سالم سازی شده خارج کنیم.

وی در پایان در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: کارگرانی که به طور موقت در واحدهای مرغداری‌ها مشغول به کار هستند قرار است با همکاری اتحادیه ساماندهی شوند. یکی دیگر از کارهایی که برای سال ۹۷ برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم مشابه خیلی از کشورهای دیگر که در این زمینه تجربه‌های موفقی داشتند انجام دهیم، واکسیناسیون هدفمند است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xtCNN

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک