وظیفه مشاور خانواده، افزایش اطلاعات افراد است

۱۳۹۶/۰۲/۰۶ در ۱۶:۲۴

یک مشاور خانواده با بیان این‌که خدمات مشاوره پیش از ازدواج یک کار علمی است، گفت: این نوع مشاوره چندین جلسه طول می‌کشد و بر خلاف انتظار افراد، نمی‌توان در یک جلسه به نتیجه رسید؛ زیرا بر اساس چهره و ظاهر افراد نمی‌توان در موردشان قضاوت کرد و لازم است بررسی‌های کامل و ارزیابی‌های روانشناسی انجام دهیم.

به گزارش ایران پزشک، فاطمه فروزش یکتا با تاکید بر اهمیت مشاوره پیش از ازدواج گفت: در حال حاضر افراد مختلف با تخصص‌های گوناگونی تحت عنوان مشاور، مشغول به کار هستند، اما فردی که مشاوره ازدواج می‌دهد باید آموزش‌های خاص دیده و به صورت تخصصی در زمینه خانواده و ازدواج کار کرده باشد.

وی با تصریح بر این‌که خدمات مشاوره پیش از ازدواج یک کار علمی است، اظهار کرد: این نوع مشاوره چندین جلسه طول می‌کشد و بر خلاف انتظار افراد، نمی‌توان در یک جلسه به نتیجه رسید؛ زیرا بر اساس چهره و ظاهر افراد نمی‌توان در موردشان قضاوت کرد و لازم است بررسی‌های کامل و ارزیابی‌های روانشناسی انجام دهیم.

این روانشناس بالینی ادامه داد: در ارزیابی‌هایی که بعد از چند جلسه صورت می‌گیرد هم هیچ وقت به جای افراد تصمیم گرفته نمی‌شود که با هم ازدواج کنند یا خیر. وظیفه مشاور خانواده این است که اطلاعات افراد را افزایش بدهد و دیدشان را گسترده‌تر کند تا متوجه شوند، موقعیت‌شان نسبت به یکدیگر چیست.

این مشاوره خانواده درباره روند کار مشاوره در برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در گام نخست، ارزیابی سلامت روانی انجام می‌شود؛ زیرا مهم‌ترین مسئله داشتن سلامت روان و آمادگی لازم برای ورود به ازدواج است و اگر با ارزیابی‌ها و آزمون‌هایی که در این مرحله وجود دارد، به این نتیجه برسیم که افراد اضطراب و استرس شدیدی دارند یا کنترل خشم ندارند، این مسئله را اعلام می‌کنیم و راه حل آن این است که قبل از ازدواج چندین جلسه مراجعه کنند و بعد از حل این موضوع، وارد مرحله ازدواج شوند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/IYi87

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک