رییس سازمان غذا و دارو؛

پایین بودن کیفیت داروهای داروخانه‌های بیمارستان‌های دولتی را قبول ندارم

۱۳۹۵/۰۳/۲۰ در ۱۳:۵۰

رییس سازمان غذا و دارو از نظارت جدی بر داروخانه‌های بیمارستانی در بخش دولتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، رسول دیناروند درباره وضعیت نظارت بر داروخانه‌های بیمارستانی گفت: پایین بودن کیفیت داروهای داروخانه‌های بیمارستان‌های دولتی را قبول ندارم. چرا که تمام داروهایی که مجوز لازم را از سازمان غذا و دارو اخذ کرده‌اند، کیفیت مناسب برای مصرف را دارند.

وی با اشاره به تشکیل گروه بازرسی نظارت بر داروخانه‌های بیمارستانی در سال گذشته، افزود: نتیجه تمام بازرسی‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد. زیرا اشکالات متعددی در بازرسی‌ها شاهد بودیم که اگر برطرف نشود قطعا برخورد می‌کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: این‌که یک پزشک یا بیمار بخواهد برند خاصی را ترجیح دهد و انتظار پرداخت هزینه آن توسط دولت و طرح تحول سلامت را داشته باشد، انتظار به جایی نیست.

دیناروند با بیان این‌که سیاست وزارت بهداشت در بیمارستان‌های دولتی کنترل هزینه‌هاست، عنوان کرد: اگر ۲ داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو با قیمت‌های متفاوت وجود داشته باشد، داروی با قیمت پایین‌تر را ترجیح می‌دهیم. این سیاست درست است و ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: مردم در مراجعه به بیمارستان‌های دولتی به طور میانگین ۳ تا ۶ درصد هزینه‌ها را می‌پردازند؛ بنابراین بخش عمده‌ای از پرداخت هزینه‌ها بر عهده دولت است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/158Zj

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک