پرستار قائمشهری بعد از مرگ هم به بیماران زندگی بخشید

۱۳۹۵/۰۹/۱۶ در ۱۹:۵۰

پرستار ۲۶ ساله قائمشهری پس از مرگ مغزی به تعدادی از بیماران نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید.

به گزارش ایران پزشک، انیسه رمضانی که پرستار ارتش بود، پنجشنبه گذشته در جاده سیرجان بر اثر سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و خانواده‌اش اعضای بدن او را اهدا کردند.

پدر این بانوی زندگی آفرین قائمشهری، اظهار کرد: دخترم پس از تصادف دچار مرگ مغزی شد و چند روز پس از بستری شدن در بیمارستان، پزشکان به ما اعلام کردند که هیچ امیدی به بازگشت او به زندگی نیست.

سعدی رمضانی که جانباز ۳۰ درصدی جنگ تحمیلی است، افزود: وقتی پزشکان جواب‌مان کردند و دیگر هیچ امیدی به زنده بودن فرزندمان نداشتیم، تصمیم گرفتیم اعضای بدنش را برای بیمارانی که در انتظار دریافت عضو هستند، اهدا کنیم.

وی افزود: دیروز اعضای تیم جراحی در بیمارستان امام خمینی تهران تمامی اعضایی را که قابل پیوند بود از پیکر دخترم جدا کردند تا به بیماران نیازمند پیوند شود.

انیسه رمضانی دومین بانوی قائمشهری است که در کمتر از یک هفته گذشته اعضای بدنش برای پیوند به بیماران نیازمند اهدا می‌شود.

هفته پیش نیز اعضای بدن مرحوم شیدا زارعی، دانشجوی قائمشهری رشته فیزیک که در تهران در حال تحصیل بود و دچار مرگ مغزی شد بنا به وصیت خودش به بیماران نیازمند پیوند اهدا شده بود.

در همین راستا محمد میرزابیگی، معاون پرستاری وزارت بهداشت نیز پیامی صادر کرد و درگذشت این پرستار قائمشهری را تسلیت گفت و اهدای اعضای بدن وی را اقدامی سخت، ایثارى بزرگ و دارای اجر اخروی براى آن مرحومه و خانواده سخاوتمند وى دانست.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ZHova

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک