پرسنل ۱۱۵ ایام عید به گوش هستند

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ در ۱۵:۱۸

سرپرست اورژانس کشور گفت: ۱۷ هزار نیروی اورژانس در ۲۲۰۰ پایگاه به هم‌وطنان طی ایام تعطیلات نوروزی، خدمات ارئه می‌دهند.

به گزارش ایران پزشک، پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروزی سال ۹۶ با بیان این‌که اورژانس با تمام توان خود آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان در ایام تعطیلات نوروزی است، اظهار کرد:‌ یکی از اقداماتی که اورژانس انجام داده تقویت ناوگان هوایی بوده و هم‌اکنون ۳۰ فروند بالگرد هوایی در سراسر کشور به هم‌وطنان خدمات ارائه می‌دهند.

وی با بیان این‌که ۲۲۰۰ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در سراسر کشور فعال است، عنوان کرد: ۱۷ هزار نیروی اورژانس در این پایگاه‌ها به هم‌وطنان خدمات می‌دهند و ۲۲ هزار نیروی بهداشت محیط و کار هم در کنار آن‌ها فعالیت می‌کنند.

کولیوند از اضافه شدن دو کد خدماتی ۲۴۷ و ۷۲۴ ویژه بیماران قلبی و کسانی که دچار سکته مغزی‌ شده‌اند نیز خبر داد و گفت:‌ هم‌اکنون بسیاری از آمبولانس‌ها به دستگاه گرفتن نوار قلب متصل هستند. اطلاعات نوار قلب گرفته شده به مرکز فوریت‌ها ارسال می‌شود و پس از بازبینی توسط متخصصان اگر نیاز باشد تا بیمار به اتاق عمل برود قبل از رسیدن بیمار، تجهیزات اتاق عمل آماده خواهد شد.

رییس سازمان حوادث و فوریت‌های پزشکی با اشاره به ارائه خدمات توسط متخصصان طب اورژانس در بیمارستان‌ها برای نجات جان بیماران توضیح داد: در ایام سفرهای نوروزی تمام نیروهای اورژانس به صورت آماده‌باش در مسیرها حضور دارند و برای نجات جان هم‌وطنان تلاش می‌کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/rHPRH

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک