معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم:

پس از اجرای طرح تحول سلامت، هتلینگ بیمارستان‌ها جهش چشمگیری داشت

۱۳۹۵/۰۸/۰۴ در ۲۱:۱۵

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم اساسی‌ترین هدف طرح تحول نظام سلامت را کاهش هزینه‌های پرداختی مردم دانست و به ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها پس از اجرای طرح اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمدرضا مظفری با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت سال ۹۳، گفت: این برنامه با ۷ طرح و برنامه جامع شامل کاهش پرداختی مردم، ارتقای کیفیت ویزیت، ترویج ازدواج طبیعی، مقیم‌کردن پزشکان متخصص، ارتقای هتلینگ بیمارستان‌ها، اورژانس هوایی و پرداخت مبتنی بر عملکرد آغاز شد.

وی اساسی‌ترین هدف طرح تحول نظام سلامت را کاهش هزینه‌های پرداختی مردم دانست و افزود: قبلا هزینه‌ها و پرداختی‌ها در حوزه درمان ۳۷ درصد بود که امروز این رقم به ۳ و ۶ درصد کاهش پیداکرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: خوشبختانه بعد از این طرح چهره مراکز درمانی تغییر اساسی کرد و هتلینگ بیمارستان‌ها جهش چشمگیری داشته و مورد رضایت مردم قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که هزینه زایمان طبیعی کاملا رایگان است، تصریح کرد: در سال‌های ۹۳ و ۹۴ میزان زایمان در استان قم حدود ۵۶ هزار زایمان بود که از این تعداد بالای ۶۰ درصد به‌ صورت سزارین انجام می‌شد که این رقم هم‌اکنون به کمتر از ۵۰ درصد رسیده است.

مظفری به راه‌اندازی کلینیک‌های ویژه نیز اشاره کرد و گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت در استان قم سه کلینیک ویژه وجود داشت که هم ‌اکنون به ۶ کلینیک افزایش پیداکرده و تا آخر سال ۲ کلینیک دیگر هم به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۲۹ پزشک به‌صورت مقیم در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی قم حضور دارد، افزود: در کلینیک‌های ویژه قبلا ۳ هزار ویزیت انجام می‌شد که هم‌اکنون در این کلینیک‌ها ۲۳ هزار ویزیت انجام می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: زیرساخت‌های درمانی استان قم در گذشته بسیار ضعیف بود که بعد از اجرای طرح، توسعه زیرساخت‌ها جهش بی‌سابقه‌ای داشت و در حال حاضر ۱۱۱۳ تخت فعال در بیمارستان‌های دانشگاهی قم وجود دارد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/uFpGQ

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک