دبیر علمی یازدهمین کنگره سالانه انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران:

پوسیدگی دندانی یک بحث اجتماعی اقتصادی است

۱۳۹۵/۰۹/۱۴ در ۱۵:۴۰

دبیر علمی یازدهمین کنگره سالانه انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران، پوسیدگی‌های دندانی را یک بحث اجتماعی اقتصادی دانست و گفت: اگر میزان فلوراید آب به میزانی برسد که به حفظ ساختار دندان‌ها کمک کند، می‌تواند در کاهش میزان پوسیدگی‌ها موثر باشد.

به گزارش ایران پزشک، پارسا آتش رزم، متخصص پروتزهای دندانی با اشاره به برگزاری یازدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران، گفت: برای بالا بردن شاخص سلامت در حوزه‌های مختلف پزشکی، باید اصل پیشگیری در سیاست‌های کلان مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به شاخص سلامت دهان و دندان (DMF) که شامل تعداد دندان‌های پوسیده، کشیده و پر شده است، گفت: این شاخص در کشور ما نسبت به کشورهای خاورمیانه مطلوب‌تر است. اما با تمرکز بر سیاست‌های پیشگیری و توسعه آن در جامعه، مدارس و دانشگاه‌ها باید میزان آن را کاهش داد.

آتش رزم اظهار داشت: پوسیدگی‌های دندانی یک بحث اجتماعی اقتصادی است؛ بنابراین اگر بتوانیم فرهنگ بهداشت دهان و دندان را در جامعه تقویت کنیم تا ملکه ذهن افراد شود، می‌توان به میزان قابل توجهی پوسیدگی‌های دندان را کاهش داد.

وی افزود: همچنین اگر میزان فلوراید آب به میزانی برسد که به حفظ ساختار دندان‌ها کمک کند، می‌تواند در کاهش میزان پوسیدگی‌ها موثر باشد.

دبیر علمی یازدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکان عمومی، محور اصلی کنگره امسال را دندان‌پزشکی دیجیتال عنوان کرد و گفت: با توجه به پیشرفت علم دندان‌پزشکی، امسال دندان‌پزشکی دیجیتال به معنی استفاده از تکنولوژی دیجیتال در حوزه دندان‌پزشکی به عنوان تم اصلی کنگره تعیین شده است.

وی افزود: رشته‌های مختلف دندان‌پزشکی مانند پروتزهای دندانی، دندان‌پزشکی ترمیمی، رادیولوژیوی و لیزر تحت تاثیر این تکنولوژی قرار گرفته و روز به روز گسترش بیشتری می‌یابد.

آتش رزم اظهار داشت: علت اصلی گسترش این تکنولوژی این است که سرعت کار را افزایش می‌دهد، مقرون به صرفه است و دقت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: در این کنگره تلاش می‌شود متخصصان رشته‌های مختلف حوزه دندان‌پزشکی به ویژه همکاران دندان‌پزشک عمومی با اصول، کارایی و محدودیت‌های دندان‌پزشکی دیجیتال و فناوری‌ها و کارآیی‌های آن بیشتر از پیش آشنا شوند.

دبیر علمی یازدهمین دوره کنگره دندان‌پزشکان عمومی اظهار داشت: در این کنگره مطالب متعددی در رابطه با رشته‌های دوازده گانه دندان‌پزشکی مانند پروتزهای ثابت و متحرک، ترمیمی و اندو، جراحی فک و صورت، پریودنتولوژی، بیماری‌های دهان و دندان، پاتولوژی، مواد دندانی، رادیولوژی، اطفال و ارتودنسی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: هرچه دانش و آگاهی دندان‌پزشکان در مورد علوم جدید این حوزه که به سرعت رو به گسترش است، افزایش یابد، در تشخیص و درمان بیماری‌های حوزه دهان و دندان دقیق‌تر و کاهش عوارض آن موفق‌تر عمل خواهند کرد.

دبیر علمی یازدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران افزود: تاکنون بیش از ۳۰۰ مقاله به این کنگره ارسال شده که بررسی و اعضای کمیته علمی کنگره مقالات را بررسی و مقالات مناسب رابرای سخنرانی برگزیدند.

آتش رزم ادامه داد: در این کنگره سمپوزیوم جامع یک روزه در زمینه لیزر در دندان‌پزشکی و سمپوزیوم اصول کلینیکی سرامیک‌های دندان‌پزشکی همراه با تیبل کلینیک‌های کاربردی و کارگاه‌های آموزشی در خصوص موضوعات مرتبط با رشته‌های دوازده گانه نیز دراین کنگره برگزار می‌شود.

یازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران از ۲۱ تا ۲۴ دی ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/OPoBC

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک