با خیال راحت عازم زیارت اربعین شوید

پوشش کامل مراسم اربعین توسط اورژانس ایران

۱۳۹۵/۰۸/۱۰ در ۱۶:۱۰

سرپرست اورژانس کشور از پوشش مناسب جاده‌ای و ارائه خدمات درمانی به زائران مراسم اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، پیرحسین کولیوند درباره تمهیدات اورژانس در مراسم اربعین گفت: در این زمینه پوشش مناسب جاده‌ای در محورهای مواصلاتی کشور انجام می‌شود؛ به طوری‌که از شهر ایلام تا مرز مهران در هر ۳ تا ۵ کیلومتر یک آمبولانس و در هر ۱۵ کیلومتر یک اتوبوس آمبولانس مستقر خواهد شد.

مشاور وزیر بهداشت و سرپرست اورژانس کشور با اشاره به مهم‌ترین اقدامات کمیته بهداشت و درمان برای ارائه بهترین خدمات درمانی برای زائران کربلا، افزود: ارائه خدمات سلامت و پزشکی به دو قسمت داخلی و خارجی در کشور عراق تقسیم شده است. تمام ۲۲۰ پایگاه اورژانس در سراسر کشور در آماده باش کامل به سر می‌برند و از مرزهای افغانستان، پاکستان تا مرزهای شلمچه، چذابه، مهران به خدمت‌رسانی مشغول خواهند شد.

کولیوند گفت: برای خدمات‌رسانی به زائران در مرز شلمچه، چذابه و مهران ۲۳۵ آمبولانس و ۱۶ اتوبوس – آمبولانس در نظر گرفته شده است. همچنین ۳ خودرو ارتباطات، تعداد زیادی موتور – آمبولانس و ۴ فروند بالگرد برای خدمات‌رسانی اورژانس هوایی در نظر گرفته شده است.

سرپرست اورژانس کشور درباره نحوه خدمات‌رسانی در بیمارستان‌ها گفت: امسال نیروهای اورژانس کشور در ۷ بیمارستان صحرایی در ۳ مرز شلمچه، چذابه و مهران برای خدمات‌رسانی به زائران کربلا آمادگی کامل دارند و بیمارستان‌های پشتیبانی کننده از مراکز صحرایی در حلقه اول ۲۰ بیمارستان هستند که ظرفیت آن‌ها از ۲۵ تخت به ۱۲۵ تا ۲۰۰ تخت رسیده است. برای مثال ظرفیت بیمارستان امام حسین مهران از ۳۰ تخت به ۱۵۰ تخت افزایش پیدا می‌کند. ۴۰ تخت اضافه نیز در حیاط بیمارستان قرار داده می‌شود و قسمت کلینیک ویژه آن به درمانگاه تبدیل خواهد شد.

مشاور وزیر بهداشت گفت: امسال حدود ۱۰۰۰ نفر در گروه پزشکی و پیراپزشکی در شهرهای کربلا، نجف و در بین راه شلمچه تا نجف، نجف تا کربلا و مهران تا کربلا خدمات پزشکی و سلامت را ارائه می‌دهند و لازمه این کار این بود که با وزارت بهداشت عراق هم هماهنگی و همفکری کنیم و از ظرفیت و پتانسیل آن‌ها هم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ۱۷ درمانگاه سرپایی و ۳ مرکز هدایت با ۴۳ پست امدادی در مرز در نظر گرفته شده و ۶۱ تیم بهداشتی و ۴۱ گروه مبارزه با بیماری‌ها به انجام خدمات بهداشتی و درمانی مشغول خواهند شد. همچنین به اندازه کافی دارو و تجهیزات جمع‌آوری و ذخیره شده و پیش‌بینی برای واحدهای خونی لازم انجام و برنامه‌ریزی‌های لازم برای انتقال بیماران صورت گرفته است.

کولیوند درباره سایر اقدامات انجام شده اورژانس برای زائران اربعین حسینی افزود: اقدامات بهداشت محیط و بهداشت کار و بهداشت عمومی مخصوصا بر مراکز تهیه، طبخ و توزیع نذورات انجام شده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/acp84

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک