پویش «ایمن شادی کنیم» برای چهارشنبه آخر سال

۱۳۹۵/۱۲/۲۲ در ۰۸:۳۰

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: در چهارشنبه آخر سال برنامه‌ای با عنوان ایمن شادی کنیم و در سفرهای نورزوزی نیز برنامه‌ ایمن برانیم برگزار خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، حمید انصاری، مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: علاوه بر برنامه‌های گسترده و جاری این معاونت، از اول اسفند ماه الی ۱۵ فروردین ۹۶ برنامه سلامت نوروزی با حضور ۲۵۰۰ اکیپ بازرسی بهداشت محیط در ساعات اداری و ۷۵۰ اکیپ در ساعات غیر اداری در حال برگزاری است.

وی افزود: این بازرسی‌ها از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی حساس با اولویت کنترل بهداشت فردی و موادغذایی از جمله نانوایی‌ها، رستوران‌ها، مراکز فروش فست فودها، قنادی‌ها و همچنین اماکن اقامتی، هتل‌ها، آرایشگاه‌ها و سایر اماکن توسط بازرسان بهداشت محیط معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و تحت نظارت مرکز سلامت محیط و کار معاونت بهداشت انجام می‌گیرد.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به تعطیلات نوروز و اوج سفرهای هم‌وطنان به اقصی نقاط کشور گفت: پویش ملی ایمن برانیم به همت دفتر آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت، دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر معاونت بهداشت، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور و با مشارکت پلیس راهور ناجا به منظور کاهش حوادث ترافیکی و با موضوعاتی همچون اهمیت بستن کمربند ایمنی، عدم رانندگی در زمان خستگی و خواب آلودگی، عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی و جلوگیری از سرعت غیر مجاز در حال برگزاری است.

انصاری در پایان یکی از برنامه‌های پایان سال را برگزاری پویش «ایمن شادی کنیم» اعلام کرد و افزود: با توجه به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال با هدف پیشگیری از حوادث با همکاری شهرداری تهران و متروی تهران پویش «ایمن شادی کنیم» برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/yWnEa

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک