پُک محکم به سیگار؛ آرامش یا سرطان دهان

۱۳۹۵/۱۰/۰۳ در ۲۱:۳۰

ریس انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران با اشاره به علت‌های سرطان دهان گفت: استفاده از ناس، نگهداشتن سیگار بر روی لب و پک محکم زدن به سیگار می‌تواند باعث سرطان دهان شوند.

به گزارش ایران پزشک، باقر شهنی‌زاده در آستانه برگزاری کنگره علمی سالیانه انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران گفت: بیمه‌های تکمیلی امروز ایمپلنت را تحت پوشش قرار داده‌اند، اما به طور کلی برای حل مشکلات دندان مردم باید بیمه‌ها وارد شوند. طیف وسیعی از مردم نمی‌توانند مشکلات دهان و دندان خود را حل کنند، زیرا توانایی لازم مالی در این زمینه را ندارند. معتقدم هزینه دندان‌پزشکی بالا نیست، بلکه درآمد مردم پایین است.

وی افزود: در عرصه دندان‌پزشکی در سال‌های اخیر افزایش قیمت نداشته‌ایم، زیرا کشش آن میان مردم وجود ندارد.

شهنی‌زاده در ادامه با معرفی علت‌های سرطان دهان گفت: استفاده از ناس، تابش اشعه خورشید در برخی مناطق، نگهداشتن سیگار بر روی لب، پک محکم زدن به سیگار، همه و همه می‌تواند باعث سرطان دهان شوند.

رییس انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران در مورد خمیردندان‌های سفیدکننده که در رسانه‌های مختلف تبلیغ می‌شوند نیز اظهار کرد: به جای استفاده از خمیردندان سفیدکننده باید به فکر جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها باشیم، زیرا پوسیدگی باعث از بین رفتن سفیدی دندان‌ها می‌شود.

گفتنی‌ست یازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندان‌پزشکان عمومی ایران از ۲۱ تا ۲۴ دی ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/kGkCh

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک