در سمینار یک روزه برخورد با عوارض درمان‌های انکولوژی بررسی می‌شود:

پیشگیری و درمان عوارض سرطان

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ در ۲۱:۲۰

دبیر علمی سمینار برخورد با عوارض درمان‌های انکولوژی با اشاره به این‌که هنر پزشک، تجویز درمان مناسب و احاطه به عوارض احتمالی و کنترل آن است، گفت: عوارض درمان‌های سرطان گاه به صورت زودرس و گاهی در مدت طولانی به سراغ بیمار می‌آید که آگاهی داشتن بیمار و پزشک از عوارض ناشی از درمان کمک بسیاری به پیشگیری و کنترل آن می‌کند.

به گزارش ایران پزشک، محمد بابایی از برگزاری سمینار یک روزه برخورد با عوارض درمان‌های انکولوژی خبر داد و گفت: در درمان سرطان از روش‌های مختلفی مانند شیمی درمانی، پرتو درمانی و درمان‌های هدفمند استفاده می‌شود که این روش‌های برای درمان بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما بیماران در مقابل دریافت خدمات درمانی با عوارضی مواجه می‌شوند که آگاهی و اطلاع داشتن از عوارض و روش‌های پیشگیری و به حداقل رساندن این عوارض و کنترل ناملایمات ناشی از سرطان برعهده متخصص انکولوژیست است.

دبیر علمی سمینار برخورد با عوارض درمان‌های انکولوژی افزود: هنر پزشک درمانگر سرطان، تجویز درمان مناسب و به موقع است و از آن مهم‌تر احاطه به عوارض احتمالی و پیشگیری و کنترل این عوارض است. عوارض درمان‌های سرطان گاه به صورت زودرس و گاهی در مدت طولانی به سراغ بیمار می‌آید که آگاهی داشتن بیمار و پزشک از عوارض ناشی از درمان کمک بسیاری به پیشگیری و کنترل آن می‌کند.

وی ادامه داد: پزشک باید به بیمار و خانواده او در مورد عوارض احتمالی درمان سرطان آگاهی لازم را بدهد تا بتوان با همکاری بهتر از بروز این عوارض مقابله کنیم.

این متخصص انکولوژی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که سمینار یک روزه برخورد با عوارض درمان‌های انکولوژی ۲۸ اسفند برگزار می‌شود، گفت:‌ از محورهای برگزاری این سمینار می‌توان به پیشگیری و درمان عوارض سرطان اشاره کرد که در این گردهمایی یک روزه پزشکان و اعضای هیئت علمی کشور در این خصوص به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: در این سمینار در خصوص مباحثی از قبیل عوارض عفونی و خونی درمان سرطان، عوارض گوارشی، پوست و مو، ناباروری و حفظ باروری، عوارض زمان تزریق و ملاحظات حین تزریق داروهای شیمی درمانی و عوارض درمان تومورهای گردن، قفسه سینه، شکم و لگن می‌توان اشاره کرد.

این متخصص رادیوتراپی و انکولوژی خاطر نشان کرد: متخصصان رادیوتراپی انکولوژی، هموتولوژی انکولوژی، زنان و زایمان، عفونی، داخلی، پزشکان عمومی، کارشناسان رادیوتراپی و پرستاری گروه‌های هدف این سمینار هستند.

به گفته وی ثبت نام در این سمینار برای گروه‌های هدف به صورت رایگان انجام می‌شود. این سمینار یک روزه، پنج شنبه ۲۸ اسفند در هتل پارسیان اوین سالن کارون برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/1DSnc

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک