پیش‌گیری و کنترل فشار خون بالا

۱۳۹۷/۰۳/۰۴ در ۰۱:۴۳

پرفشاری خون

برای این‌که خون در رگ‌های بدن جاری شده و مواد غذایی را به اعضای مختلف بدن برساند، نیاز به نیرویی است که خون را به گردش در آورد. این نیرو، فشار خون است که انقباض و انبساط عضلات قلب و شریان‌ها این نیرو را ایجاد می‌کند.

به گزارش ایران پزشک، اگر شریان‌های بدن توانایی انقباض و انبساط طبیعی خود را به دلیل رسوب چربی‌ها در جداره شریان از دست بدهند، فشار خون بالا می‌رود. در این شرایط قلب نیز با شدت و قدرت بیشتری باید فعالیت کند. مقدار فشار خون باید بر اساس چند اندازه‌گیری که در موقعیت‌های جداگانه و در طول یک دوره زمانی اندازه‌گیری شده تعیین شود. اگر فشار خون به طور دائم بالاتر از حد طبیعی باشد، به آن فشار خون بالا گفته می‌شود.

 

انواع فشار خون بالا

فشار خون بالا دو نوع اولیه و ثانویه دارد. در نوع اولیه که ۹۵ درصد بیماران فشار خونی را شامل می‌شود، علت فشار خون بالا مشخص نیست و عوامل خطرسازی مانند سن بالا، جنسیت مردانه، مصرف زیاد نمک، چاقی، دیابت و سابقه خانوادگی را در ایجاد آن موثر می‌دانند.

در نوع ثانویه که ۵ درصد بیماران فشار خونی را شامل می‌شود، علت فشار خون بالا اختلال در کار یکی از عوامل تنظیم کننده فشار خون همانند تغییر در ترشح هورمون‌ها یا عملکرد کلیه‌ها و غدد فوق کلیوی است.

 

علائم فشار خون بالا

فشار خون بالا معمولا علامتی ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل فشار خون بالا، قاتل خاموش هم گفته می‌شود. تنها در برخی موارد فشار خون با علائمی همانند سردرد در ناحیه پس سر، سرگیجه، تاری دید، تپش قلب، خستگی زودرس، تنگی نفس شبانه یا هنگام فعالیت، درد قفسه سینه، ادرار بیش از یک بار در طول شب همراه است.

 

عوامل خطر زمینه‌ساز

مواردی مانند سابقه خانوادگی، سن و جنسیت، مصرف زیاد نمک، میزان چربی خون، مصرف الکل، مصرف دخانیات، کم تحرکی، چاقی، دیابت، قرص‌های ضد بارداری خوراکی و استرس و فشار عصبی از جمله عوامل خطر زمینه‌ساز فشار خون بالا است.

از عوارض فشار خون بالا نیز باید به خطر بروز سکته قلبی و مغزی و آسیب به رگ‌های مغز، قلب، کلیه و چشم اشاره کرد.

 

نمک و پرفشاری خون

یکی از روش‌های اصلی کاهش و کنترل فشار خون بالا، پیروی از رژیم غذایی مناسب است. مصرف بیش از اندازه نمک در برنامه غذایی می‌تواند منجر به پرفشاری خون شود. انواع غذاها و سوپ‌های آماده یا کنسرو شده، فست فودها، گوشت‌های فرآوری شده و تنقلات شور، سرشار از نمک هستند و در صورت مصرف بیش از اندازه این مواد غذایی، فرد دچار فشار خون می‌شود.

حذف نمک‌دان از سفره امری ضروری است و می‌توان با جایگزین کردن نمک با چاشنی‌ها و ادویه‌ها طعم غذا را بهتر کرد. مصرف نمک را در برنامه غذایی باید محدود کرد. پیاز و سیر از مواد غذایی خوش طعم و جایگزین خوبی برای نمک هستند.

همچنین باید از خوردن تنقلات شور مثل چیپس و پفک، خیار شور و شور سبزی‌ها خودداری شود و از محصولات کم‌نمک یا بی‌نمک مانند غلات یا سبزی‌های آماده بدون نمک استفاده شود.

هنگام طبخ غذا نیز بهتر است به جای نمک از ادویه استفاده شود و غذاها را با انواع چاشنی نظیر لیمو ترش تازه، آب‌غوره یا نارنج خوش طعم کرد.

بهتر است از مرغ، ماهی و گوشت لخم تازه به جای انواع دودی، کنسرو یا فرآوری شده استفاده کرد. در صورت استفاده از غذاهای کنسروی، غذاهای کنسرو شده مانند زیتون و نخود فرنگی را بشویید تا مقداری از نمک آن خارج شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/6cCDp

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک