چراغ سبز مجلس به طرح تحول سلامت

۱۳۹۵/۱۰/۰۶ در ۱۹:۰۰

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، بیانیه ۲۴۳ نفر از نمایندگان خطاب به رییس‌جمهور در خصوص تامین منابع مالی طرح تحول سلامت را قرائت کرد.

به گزارش ایران پزشک، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز ( دوشنبه ۶ دی) بیانیه ۲۴۳ نفر از نمایندگان را خطاب به رییس‌جمهور در خصوص تامین منابع مالی طرح تحول سلامت قرائت کرد.

در متن بیانیه نمایندگان آمده است:

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

طرح تحول سلامت که در اجرای سند چشم انداز توسعه و بخشی از احکام برنامه پنجم آغاز گردید خوشبخاته تاکنون منشا خدمات ارزشمندی در کشور شده است و این اقدام موثر به اذعان عموم مردم و مسئولان نظام، دغدغه شهروندان عزیز به ویژه محرومان کشور را در دریافت خدمات مطلوب و کاهش هزینه‌های سرسام‌آور به صورت شایسته‌ای مرتفع کرده است. به نحوی که علاوه بر رضایت عمومی مردم شریف ایران در چند مرحله از سوی مقام معظم رهبری بر حمایت و تداوم آن تاکید گردیده است.

اینک در سومین سال از شروع طرح تحول سلامت، علی‌رغم پیش بینی منابع مورد نیاز و تصویب طرح در هیئت دولت و بخشی از احکام مالی مورد نیاز در مجلس شورای اسلامی، به نظر می‌رسد عدم تخصیص منابع مندرج در قانون بودجه و به ویژه عدم پرداخت مطالبات دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های سراسر کشور از سوی سازمان‌های بیمه‌ای، یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت را دچار چالش نموده است.

بدون تردید کمرنگ شدن خدمات ارائه شده در حوزه سلامت موجبات نگرانی قشر عظیمی از محرومان کشور را به همراه خواهد داشت، از این رو  انتظار می‌رود دستور فرمایید تدبیر لازم به منظور رفع مشکلات مذکور و پرداخت مطالبات ذکر شده معمول گردد.

 

نامه نمایندگان به رییس جمهور

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/NfCjn

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک