هم‌زمان با اولین سمپوزیوم ویژه سلامت مکمل‌های ورزشی برگزار می‌شود:

کاربرد مکمل‌ها در سندروم متابولیک

۱۳۹۶/۰۱/۲۶ در ۱۵:۱۷

پنجمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی با هدف کاربردها و سلامت مکمل‌ها در سندروم متابولیک برگزار می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، چهار دوره گذشته این همایش با تاکید بر موضوعاتی چون تجویز و مصرف منطقی مکمل‌های ورزشی، سلامت مکمل‌های ورزشی، جایگاه مکمل‌های غذایی و رژیمی در سلامت زنان، مادران و کودکان و تولید و واردات مکمل‌‌ها در راستای ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی کشور و بهبود سلامت جامعه برگزار شد.

پنجمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی که با نگاه ویژه به کاربرد مکمل‌های غذایی و رژیمی در بیماری‌های ناشی از سندروم متابولیک، ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت سال جاری در مرکز همایش‌های بین المللی هتل المپیک برگزار می‌شود؛ ۱۴٫۵ امتیاز بازآموزی برای گروه‌های هدف شامل دکترای حرفه‌ای پزشکی عمومی و پزشک عمومی شاغل در طرح خانواده، کارشناسی و کارشناسان ارشد رشته علوم تغذیه، دکترای حرفه‌ای داروسازی و داروسازی بالینی، گروه‌های داخلی (فوق تخصص گوارش بالغین) در نظر گرفته شده است.

همچنین با توجه به اهمیت معرفی مکمل‌های ورزشی سالم و ترویج مصرف منطقی آن‌ها در جامعه ورزشی، سمپوزیوم یک روزه سلامت مکمل‌های ورزشی همزمان با این همایش برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این سمپوزیوم ساماندهی و فرهنگ‌سازی مکمل‌های ورزشی است و هم‌زمان با پنجمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی که به بحث سندروم متابولیک و ارایه آخرین یافته‌های علمی مرتبط با کنترل آن می‌پردازد در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

مکانیسم تاثیر مکمل‌های ورزشی، آنالیز مکمل‌های ویژه کاهش وزن، آنالیز مکمل‌های ویژه افزایش توده عضلانی، تداخلات مکمل‌ها در فازهای گوناگون تمرینی، آنالیز سیستم‌های گوناگون تمرینی برای انواع تیپ‌ها بدنی، مکانیسم تاثیر پیتایدهای نوین در ورزش و دوره‌بندی مکمل‌ها بر اساس تیپ‌های بدنی از جمله سرفصل‌های این سمپوزیم یک روزه است.

چهار دوره گذشته همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی با تاکید بر موضوعاتی چون تجویز و مصرف منطقی مکمل‌های ورزشی، سلامت مکمل‌های ورزشی، جایگاه مکمل‌های غذایی و رژیمی در سلامت زنان، مادران و کودکان و تولید و واردات مکمل‌‌ها در راستای ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی کشور و بهبود سلامت جامعه برگزار شد و امسال رویکرد جدی‌تری در ارایه مباحث مد نظر شورای سیاست‌گذاری قرار گرفته است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/DaEUI

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک