در پنجمین همایش طلای سبز بررسی می‌شود:

کاربرد گیاهان دارویی در درمان

۱۳۹۵/۱۱/۰۵ در ۱۱:۲۳

پنجمین دوره همایش طلای سبز با هدف کاربرد گیاهان دارویی در درمان بیماری‌های مختلف برگزار می‌شود.

به گزارش ایران پزشک، چهار دوره گذشته همایش طلای سبز به موضوعات مختلفی همچون سالم‌سازی فرآورده‌ها و محصولات گیاهی، طبیعی و سنتی از مزرعه تا سفره، شناخت گیاهان دارویی و ظرفیت‌های این صنعت، فرهنگ‌سازی در خصوص تجویز و مصرف داروهای گیاهی از سوی پزشکان و متخصصان این حوزه، بررسی چالش‌های موجود در زنجیره تامین و عرضه فرآورده‌ها و داروهای گیاهی، طبیعی و سنتی، کاربرد فرآورده‌ها و محصولات گیاهی در صنعت داروسازی، صنایع آرایشی و بهداشتی اختصاص داشت.

در پنجمین همایش طلای سبز که با هدف تکیه بر توانمندی‌های داخلی و گسترش بازارهای صادراتی گیاهان دارویی ۲۴ و ۲۵ بهمن در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود، ۱۰ امتیاز بازآموزی برای گروه‌های هدف پزشکی عمومی، تغذیه، داروسازی، طب سنتی، گروه‌های داخلی شامل بیماری‌های داخلی، بیماری‌های مغز و اعصاب و روماتولوژی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این، سخنرانی‌های علمی، اجرای پنل‌های تخصصی،‌ برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برپایی نمایشگاه تخصصی ویژه پزشکان، داروسازان و متخصصان،‌ برپایی نمایشگاه تغذیه و طب سنتی برای بازدید عموم، انتشار کتاب همایش و اعطای گواهینامه حضور برنامه‌های این همایش را تشکیل می‌دهد.

محمود خدادوست، مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، رییس این همایش خواهد بود. امیرحسین جمشیدی، مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، محمدحسن عصاره، دبیر ستاد کشوری توسعه گیاهان دارویی و طب سنتی، جعفر میرفخرایی، دبیر انجمن تولیدکنندگان داروها و فرآورده‌های گیاهان دارویی و ولی‌اله مظفریان، عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور از دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری پنجمین همایش طلای سبز هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/xfDIq

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک