معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت مطرح کرد:

کاهش استفاده وزارت بهداشت از منابع عمومی و بودجه دولتی

۱۳۹۵/۱۲/۰۴ در ۲۱:۱۰

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: روند تامین منابع وزارت بهداشت به سمتی پیش می‌رود که استفاده از منابع عمومی کم‌تر و از منبع خصوصی بیشتر باشد.

به گزارش ایران پزشک، سید علی صدرالسادات در سی و سومین دوره همایش معاونین توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در قزوین ضمن خوشامدگویی به مدعوین گفت: در این دوره کارهای بسیار بزرگی در وزارت بهداشت انجام و در شرف انجام است و آن هم به واسطه اخلاص، پیگیری، تلاش و زحمات بسیاری است که همکاران ما در سطح دانشگاه‌ها متقبل می‌شوند و ما نیز آنچه که در توان داریم را به کار می‌گیریم تا شرایط بهتر از این بشود.

صدرالسادات با بیان این‌که مشکلات بسیار است و برای رفع آن‌ها در تلاش هستیم اضافه کرد: وزارت بهداشت از حیث منابع انسانی و فیزیکی وزارتخانه‌ای غنی محسوب می‌شود. درست است که توقعات ما بیشتر از آن چیزی است که وجود دارد باید حرکت توسعه‌ای داشته باشیم ولی باید بپذیریم که کارهای بسیار خوبی در حال انجام است و برنامه‌ریزی‌های مناسبی در سطح وزارت‌خانه اتخاذ شده است و باید سعی کنیم که مشکلات را کاهش بدهیم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی در خصوص درآمد و هزینه وزارت بهداشت پرداخت و افزود: روند ۱۳ ساله تامین منابع عمومی و اختصاصی وزارت بهداشت نشان دهنده آن است که ما همچنان به سمتی می‌رویم که منابع عمومی که در اختیار ما قرار می‌گیرد کمتر شود و اختصاصی بیشتر. این موضوع هم می‌تواند علامت مثبتی باشد هم منفی. علامت منفی آن این است که به هر جهت سهم ما از بودجه دولتی کمتر می‌شود و باید به خودمان متکی باشیم و علامت مثبت آن این است که وقتی ما به خودمان متکی می‌شویم می‌توانیم برنامه بهتری را برای توسعه داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان این‌که ما باید بر روی درآمد و جذب درآمد فکر کنیم گفت: هم اکنون درآمد اختصاصی ما ۶۰ درصد درآمدهای ما را تشکیل می‌دهند و باید بر روی درآمد و جذب درآمد فکر بیشتری کنیم و این موضوع اصلی‌ترین مساله معاونین توسعه محسوب می‌شود.

صدرالسادات تاکید کرد: آن چیزی که ما باید به آن توجه کنیم بحث منابع خودمان است که این منابع را هم می‌توان از آن چیزی که هست بسیار بهتر کنیم.

وی با اشاره به این‌که باید به توان داخلی خودمان توجه کنیم به ویژگی‌های برخی از سامانه‌های مالی طراحی شده در وزارت بهداشت پرداخت و اضافه کرد: در بحث هزینه کرد سامانه نظام نوین مالی در وزارت بهداشت طراحی شده است و این سیستم در بهبود هزینه‌های ما کمک می‌کند و باید از آن استفاده کنیم. در بحث ارسال اسناد نیز سامانه سجاد (سامانه جامع اطلاعات درآمدی) یک امکان بسیار بزرگی محسوب می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان این‌که برای رفع چالش‌ها اقداماتی انجام داده‌ایم و بخشی از آن‌ها کافی است و بخشی هنوز باید ادامه پیدا کند اضافه کرد: اصلاح فرایندهای دریافت درآمد را تا آن‌جا که شده انجام داده‌ایم و هنوز هم باید انجام بدهیم و در این میان باید به بحث آموزش هم توجه شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/g8ZlB

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک