دبیر کل جمعیت هلال احمر خبر داد؛

کاهش زمان رسیدن به صحنه حادثه تا ٧ دقیقه

۱۳۹۵/۰۱/۱۰ در ۲۰:۱۴

علی اصغر احمدی، دبیرکل جمعیت هلال احمر در برنامه تیتر امشب شبکه خبر از کاهش زمان رسیدن امدادگران به سر صحنه حادثه از ١١ دقیقه به ٧ دقیقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبرى ایران پزشک، على اصغر احمدى در این برنامه درباره امداد و نجات در ایران و این که این مسئولیت بر عهده هلال احمر است، گفت: این موضوع افتخاری برای هلال احمر است که امداد و نجات به عنوان ماموریتی حاکمیتی بر عهده ماست و افتخار می‌کنیم که در کنار دولت هستیم.

احمدی در ادامه به فعال شدن سامانه هشدار سریع مبتنی بر حوادث غیر مترقبه مانند زلزله اشاره کرد و افزود: این سامانه به صورت شبکه برقرار است. همچنین قرار است سامانه EOC به گونه‌ای طراحی شود که اشخاص حتی بدون سیم کارت بتوانند با تلفن  همراه به سامانه پیامک بدهند.

وی در ادامه با اشاره به استفاده از بالگردهای امدادگر گفت: در حال توسعه ناوگان هوایی هستیم، اما ١٢ بالگرد نیاز داریم تا در همه استان‌ها بالگرد داشته باشیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: بالگردهای ما ویژه خاموش کردن آتش جنگل‌ها نیست و پدافند غیرعامل می‌تواند در پیش‌بینی‌ براى جلوگیرى از بروز اتفاقات در سازه‌ها، ساختار و غیره به ما کمک کند.

وی همچنین به ایجاد پایگاه بر حسب نیاز اشاره کرد و گفت: تعداد پایگاه‌ها بر اساس میزان خطر پذیری در مناطق مختلف باید تعریف شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/2fMWb

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک