با پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی قم انجام شد؛

کاهش ۴۰ میلیاردی عوارض ساخت یک بیمارستان

۱۳۹۵/۰۸/۱۰ در ۱۶:۴۴

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از کاهش ۴۰ میلیارد تومانی عوارض ساخت یک پروژه بزرگ بیمارستانی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، ابوالفضل ایرانی خواه گفت: عوارضی که برای یک پروژه بزرگ بیمارستانی در نظر گرفته شده، مبلغی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان بود که پس از ۶ ماه پیگیری و رایزنی صورت گرفته این مبلغ به ۹۰ میلیارد تومان کاهش یافت.

ایرانی خواه در ارتباط با اظهارات وزیر بهداشت در مورد درخواست وجه از سوی شهرداری قم بابت عوارض ساخت پروژه‌های درمانی گفت: مبلغ یاد شده بابت پروژه‌های بیمارستانی در دست اقدام حوزه سلامت استان قم است که از آن جمله می‌توان به عوارضی که برای یک پروژه بزرگ بیمارستانی در شهر قم در نظر گرفته شده نام برد که مبلغی بالغ ۱۳۰ میلیارد تومان تعیین شد.

وی ادامه داد: البته پس از ۶ ماه پیگیری و رایزنی صورت گرفته این مبلغ به ۹۰ میلیارد تومان کاهش یافته و تمامی مستندات مربوطه نیز موجود است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: با توجه به خدمات ارائه شده از سوی وزارت بهداشت انتظار می‌رود مسئولان شهری به ویژه رییس شورای اسلامی شهر قم که به عنوان مسئول مسائل شهری است اطلاعات به روزتری نسبت مجموعه شهرداری داشته و در راستای تعامل و خدمات‌رسانی به مردم گام برداشته شود.

ایرانی خواه اظهار داشت:‌ حوزه سلامت و بهداشت، حوزه‌ای است که باید همه دستگاه‌ها و مجموعه‌ها برای ارتقای آن تلاش کنند؛ به ویژه شهرداری‌ها که باید در این عرصه الگو باشند. نه این‌که تمامی خدمات را نادیده گرفته و واقعیت‌های موجود را نیز کذب بخوانند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: نهادهای نظارتی و مسئولین استانی قم باید در این عرصه وارد شده تا علاوه بر اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف به مردم، واقعیت‌ها را برای افکار عمومی بیان کرده و مشخص شود که چرا رییس محترم شورای اسلامی شهر قم، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که به عنوان مصداق عملی مدیریت جهادی در عرصه خدمت‌رسانی به امت شریف ایرانی اسلامی بوده و خدمات درخشان وی در قالب طرح تحول نظام سلامت موجب آرامش خاطر مردم دردمند و رضایت آن‌ها از نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است را دروغگو و سخنان وی را کذب محض خطاب کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/1NMjH

برچسب‌ها,

ایران پزشک