کلید ثروت‌مندترین سازمان زیر مجموعه وزارت بهداشت به اصفهان رفت

۱۳۹۶/۰۵/۳۰ در ۲۲:۳۵

خداحافظی دیناروند

ایران پزشک: درست وقتی ایرج حریرچی در ساختمان ایوانک در پاسخ به سوال خبرنگار ایران پزشک مبنی بر جایگزینی غلامرضا اصغری، رییس فعلی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با رسول دیناروند در سازمان غذا و دارو، گفت: «تمام مواردى که در فضاى مجازى مطرح مى‌شود نیز نادرست است و اسامى مطرح شده در فضاى مجازى را نفى و اثبات نمى‌کنم.» در قلب تهران، دیناروند مشغول خداحافظی با مدیران کل سازمان غذا و دارو بود.

ماجرای رسول دیناروند از رسانه‌های سلامت کلید نخورد، بلکه از فضایی بیرون از رسانه‌های سلامت و طی فقط چند ماه، سندسازی‌ها علیه رییس ثروت‌مندترین سازمان زیر مجموعه وزارت بهداشت آغاز و پایان گرفت. اتفاق آن‌قدر پر سر و صدا بود که به جلسه رای اعتماد وزیر بهداشت نیز کشیده شد و سید حسن هاشمی در پاسخ به صحبت‌های یکی از نمایندگان مخالف که در مورد رییس سازمان غذا و دارو بیان شده بود، گفت: متاسفم قبل از این‌که مطالبی در دستگاه قضایی مطرح شود از تریبون مجلس بیان می‌شود. هر شخصی هر مدرکی و مطلبی دارد می‌تواند به دستگاه قضایی اعلام کند. ما در برابر قانون تابع هستیم. در همه دولت‌ها چندین مسئول در حوزه غذا و دارو عوض می‌شدند، اما در این دولت شاهد موفقیت‌های بسیاری بودیم.

با این حال به نظر می‌رسد حمایت‌های شخص وزیر از رییس سازمان غذا و دارو در برابر هجمه‌ها کافی نبود که نه تنها از میزان آن‌ها نکاست، بلکه روز به روز بر این هجوم افزوده شد.

اتفاقی که دیناروند را ساده بر سر دو راهی ماندن و نماندن در سازمان غذا و دارو قرار داد. سازمانی که طی چهار سال اخیر توانست کمبود ۳۵۰ قلمی دارو را به ۳۰ قلم کاهش دهد. این در حالی است که دیناروند حتی از طرف انجمن داروسازان ایران نیز مورد حمایت بود و در نشست خبری عصر امروز این انجمن، محمد باقر ضیا، رییس جدید انجمن داروسازان ایران نیز در حمایت از دیناروند گفت: ریاست فعلى سازمان غذا و دارو را فردى مناسب و کارآمد مى‌دانیم، اما اگر قرار به تغییر باشد انتظار داریم شخصى آشنا با مشکلات داروسازان جایگزین ایشان شوند.

با این اوصاف رسول دیناروند ایستگاه پایانی خود برای پیاده شدن از قطار وزارت بهداشت را انتخاب کرد و به نظر می‌رسد با سفر عصر امروز وزیر بهداشت به اصفهان، کلید ساختمان فخر رازی نیز به دانشگاه علوم پزشکی این شهر برده شده است. حال باید چند روز دیگر منتظر سفرهای وزیر بهداشت ماند تا تکلیف معاونت‌های دیگری همانند بهداشت، درمان و شاید اداره کل روابط عمومی نیز مشخص شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ZNRri

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

ایران پزشک