رییس اتحادیه بازرگانی تجهیزات پزشکی کشور:

کمتر از ۵۰ درصد محصولات تجهیزات پزشکی وارداتی است

۱۳۹۶/۰۱/۲۶ در ۱۶:۲۶

رییس اتحادیه بازرگانی تجهیزات پزشکی کشور گفت: از نظر ارزی حدود ۵۰ درصد تجهیزات پزشکی وارداتی است؛ ولی از نظر محصول کمتر از ۵۰ درصد است.

به گزارش ایران پزشک، ابوالفتح صانعی در مورد میزان واردات تجهیزات پزشکی گفت: از نظر ارزی حدود ۵۰ درصد تجهیزات پزشکی وارداتی است؛ ولی از نظر محصول کمتر از ۵۰ درصد است، زیرا اقلام وارداتی غالبا خیلی تخصصی می‌شود و قیمت‌شان نیز بالاتر است و از این نظر مبلغ آن بسیار بیشتر از محصولات داخلی است.

رییس اتحادیه بازرگانی تجهیزات پزشکی کشور در پاسخ به این سوال که آیا توان تولید محصولات وارداتی را در داخل داریم، گفت: این مسئله مربوط به تخصصی بودن یک محصول است؛ زیرا حتی با فرض وجود این توان، امکان رقابت به شدت ضعیف است.

وی ادامه داد: محصولاتی وجود دارند که برای یک میلیارد جمعیت تولید می‌شود و نمی‌توانیم برای جمعیتی ۸۰ میلیونی با آن محصول رقابت کنیم.

عضو هیئت مدیره فدراسیون واردات درباره دارو نیز در برنامه «صبح و گفت‌وگو» رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: طبق اطلاعاتی که در اختیار داریم، دارو نیز وضعیت مشابهی دارد؛ یعنی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار واردات دارو داریم که کمی بیش از معادل این عدد نیز تولید داخل وجود دارد.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/CPgjw

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک