کمپین نه به فحاشی در استادیوم به خاطر ۴۷ کروموزومی‌ها

۱۳۹۶/۰۵/۲۰ در ۱۴:۴۶

موسس بنیاد دیوار ۴۷ طی یادداشتی از تمام افرادی که به استادیوم‌های فوتبال می‌روند خواست که فحاشی نکنند تا بچه‌های چهل و هفت کروموزومی بتوانند بدون ترس و اضطراب برای تماشای فوتبال به استادیوم بروند.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، آزاده عباسزاده در این یادداشت که در اختیار ایران پزشک قرار گرفت، نوشت:

انسان‌های چهل و هفت کروموزومی برای من عزیزترینند و این را همه می‌دانند، اما امروز به دور از هر گونه تعصب چهل و هفت تایی، قاطعانه و بی طرف اعلام می‌کنم که باور دارم فوتبالیست‌های چهل و هفت کروموزومی دختران و پسران ما، چه تیم فوتبال دیوار چهل و هفت پسران و چه تیم فوتبال دختران چهل و هفت با اخلاق‌ترین تیم فوتبال جهان هستند.

برنده‌ترینند در صداقت، برنده‌ترین در مهربانی و برنده‌ترین در انسان مداری.

فوتبالیست‌های سندروم داون ما رفتند و تلاش کردند و با همت خود اولین تیم فوتبال سندروم داون جهان را شکل دادند. هنوز هم گاهی، برخی‌ها به فوتبالیست‌های پر قدرت ما به خاطر یک و فقط یک کروموزوم اضافه‌شان می‌گویند: «عقب‌مانده، منگل و …»

روی سخنم با شماست؛ شما تک تک افرادی که به استادیوم‌ها می‌روید و سال‌هاست می‌روید و به تنهایی می‌روید و به هیچ‌کدام‌تان هم تنها به خاطر یک کروموزوم اضافه، عقب‌مانده نگفته‌اند. فوتبالیست‌های ما امروز حرفی دارند با شما؛ حرف‌شان این است: آقایان، فحاشی را در استادیوم‌ها تمام کنید. آقایان، استادیوم‌ها را جایی کنید که خانواده افراد سندروم داون به آن‌ها اجازه حضور و دیدن فوتبال را بدهند. آن‌قدر بی‌رحمانه فحاشی نکنید. آن‌قدر بی‌رحمانه فضای استادیوم‌ها را ترسناک نکنید. آن‌قدر بی‌رحمانه با چند کلمه، استخوان و عضله و قلب و روح یک فوتبالیست، یک تیم، یک مربی و در نهایت یک انسان را نشکنید.

انسان‌ها چیزی نیستند جز همین استخوان‌ها و عضلات و پوست که کارد میوه خوری هم زخمی‌شان می‌کند حتی. رحم کنیم به هم ، رحم کنید به هم.

تاکنون چندین برنامه تلویزیونی، چندین نفر از متصدیان در عرصه فوتبال و ورزش، چندین فعال فرهنگی در طول این سال‌ها که همگی مرد بودند، چون استادیوم‌ها در قرق آقایان شده از شما خواسته‌اند؛ اینبار من، یک زن که جنس زن به علت فضاهای فرهنگی که شما آقایان می‌سازید دست‌مان از دیدن فوتبال در استادیوم‌ها کوتاه شده از شما می‌خواهد.

منِ زن به همراه تمام مردان چهل و هفتی‌ام از شما می‌خواهم که این‌بار به خاطر ما چهل و هفتی‌ها فحاشی نکنید تا فوتبالیست‌های چهل و هفت تایی ما بتوانند بدون ترس و اضطراب در ورزشگاه‌ها حضور یابند.

با احترام

آزاده عباس زاده

دیوار ۴۷

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/lRCkK

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

ایران پزشک