کمپین نه به مواد محترقه خطرساز به احترام شهدای آتش نشان

۱۳۹۵/۱۲/۲۳ در ۱۳:۰۵

رییس اداره پیشگیری از حوادث و ارتقای ایمنی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: امسال به احترام شهدای آتش نشان کمپینی با عنوان نه به مواد محترقه خطرساز تشکیل شده و امیدواریم به کمک این کمپین از شدت آسیب‌ها در شب چهارشنبه سوری کاسته شود.

به گزارش ایران پزشک به نقل از باشگاه خبرنگاران، مشیانه حدادی با اشاره به آماده‌باش کامل بیمارستان‌ها در شب چهارشنبه سوری اظهار کرد: تمامی بیمارستان‌های کشور در شب چهارشنبه سوری با اکیپ کامل در آمادگی کامل به سر می‌برند تا در صورت لزوم اقدام به مداوای مصدومان این شب پر خطر کنند.

وی افزود: در مراسم چهارشنبه سال ۹۴ تعداد ۲۹۸۰ نفر مصدوم شدند که در میان آن‌ها ۸۳.۳ مرد و بقیه زن و بیشتر گروه سنی آسیب‌دیده نوجوانان با ۳۱٫۹ و جوانان با ۲۸٫۲ درصد بودند.

حدادی ادامه داد: شایع‌ترین آسیب‌های دیده شده در شب چهارشنبه سوری پارسال به ترتیب بریدگی زخم، سوختگی درجه یک و سوختگی اندام فوقانی و آسیب‌های چشمی است و من به همه نوجوانان و جوانان هشدار می‌دهم که از انجام بازی‌های خطرناک برای بروز از آسیب‌های چشم که درمان آن بسیار سخت بوده اکیداً جلوگیری کنند.

وی عنوان کرد: در سال گذشته متاسفانه ۲۱ مورد معلولیت دائمی عضو داشتیم و این آمار در حال حاضر نگران‌کننده است و من توصیه می‌کنم که نوجوانان و جوانان در شب چهارشنبه سوری به سنت‌های قدیمی و اصیل ایرانی روی بیاورند.

رییس اداره پیشگیری از حوادث و ارتقای ایمنی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور گفت: امسال پویشی به نام نه به مواد محترقه خطرساز به احترام شهدای آتش‌نشان تشکیل شده و این کمپین به نظر تا حدی می‌تواند از شدت مصدومان حادثه چهارشنبه سوری کم کند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/yt5E5

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک