سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

کوتاهی در بررسی اثر طرح تحول بر آموزش پزشکی

۱۳۹۶/۰۱/۲۸ در ۲۲:۴۹

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که پس از اجرای طرح تحول، عدالت در دسترسی بیماران تا حدود زیادی ایجاد شده، اما کافی نیست، گفت: برای پیشبرد اهداف این طرح، لازم است معاونت آموزش وزارت بهداشت تعامل بیشتری با کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

به گزارش ایران پزشک، نعیم امینی فرد با بیان این‌که به موضوع طرح تحول سلامت و اثری که روی آموزش پزشکی دارد کمتر پرداخته شده، گفت: این طرح مبانی مشخص دارد و قرار است با استفاده از بسته‌هایی که تدوین شده در حوزه‌های مختلف خدمات سلامت، تحول ایجاد کند.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه بحث جدی در خصوص ارجاع و پزشک خانواده مطرح شد که می‌تواند پایه گذار یک تحول در ارتباط با آموزش پزشکی باشد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به راهنمای بالینی تاکید کرد و گفت: این موضوع گام مهمی در ارتقای سطح درمان بیماران و رشد سطح کیفی آموزش پزشکی دارد.

امینی فرد تاکید کرد: یک تفاوت میان میزان درآمد و رضایتمندی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پایه و افرادی که در بحث کلینیکال و آموزش پزشکی بالینی فعالیت دارند وجود دارد که طرح تحول ظرفیت این را دارد که این تفاوت معنادار را کاهش دهد.

وی ادامه داد: تاکنون کار ویژه‌ای انجام نشده و از این رو اگر اعضای وزارت‌خانه‌ها و مسئولین احساس می‌کنند که ورود کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضروری است، نمایندگان آمادگی لازم را دارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: پس از اجرای طرح تحول، عدالت در دسترسی بیماران تا حدود زیادی ایجاد شده، اما این کافی نیست. برای پیشبرد اهداف این طرح، لازم است معاونت آموزش وزارت بهداشت تعامل بیشتری با کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در رادیو گفت‌وگو، اظهار کرد: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهادات و راهکارهای کارشناسانه جهت جایگزینی سیستم‌های نوین مانند خرید سلامت راهبردی موجود است و با جایگزینی سیستم‌های جدید اختلاف زیاد میان علوم پایه و بالینی به حداقل می‌رسد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/KTqFx

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک