جمعی از دانشجویان نخبه پزشکی از وزیر بهداشت تشکر کردند؛

گامی موثر در کاهش روند مهاجرت نخبگان

۱۳۹۵/۰۳/۲۰ در ۱۳:۰۰

جمعی از دانشجویان نخبه پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از او بابت صدور دستور معافیت طرح دوره عمومی برای این دسته از دانشجویان تشکر کردند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از ایرنا، در این نامه که بیش از ۵۰ دانشجوی نخبه پزشکی شامل رتبه‌های نخست آزمون‌های سراسری، علوم پایه و دستیاری سال‌های اخیر آن را امضا کرده‌اند، آمده است: ما جمعی از متخصصان و دستیاران دوره‌های تخصص پزشکی مشمول معافیت از طرح دوره عمومی، مراتب قدردانی و تشکر خود را از حضرتعالی نسبت به محفوظ نگاه داشتن معافیت مذکور در دوره طرح تخصص ابراز می‌کنیم.

در ادامه آمده است: در سال‌های گذشته این حق از این جمع نخبگان پزشکی تضییع و سبب سرخوردگی آنها شده بود و جای تعجب نیست که احقاق آن در زمان وزارت جنابعالی که خود از نخبگان برجسته حوزه سلامت هستید، تحقق یافته است. بدیهی است اعمال آیین‌نامه معافیت اخیر گامی موثر در کاهش روند مهاجرت نخبگان و اقدامی دلگرم‌کننده برای نخبگان در حال تحصیل و خدمت در داخل کشور خواهد بود تا با امید و انگیزه بیشتر و به نحو موثرتر خدمت‌گزار حوزه سلامت کشور باشند.

پیش از این مقرر بود که نخبگان معاف از طرح عمومی، مدت زمان معادل طرح عمومی خود را در هنگام طرح دوره تخصص (تعهدات ضریب کا) بگذرانند، اما در نهایت با تصمیم تازه سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، دانشجویان استعدادهای درخشان رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی که حسب مقررات موجود از طرح دوره عمومی معاف شده‌اند و معافیت از طرح دوره عمومی برای ایشان حفظ شده است، این مدت از تعهدات ضریب کار آنان کسر می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/1CPXI

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک