گروکشی شرکت‌های پخش دارو از بیمارستان‌ها

۱۳۹۴/۱۱/۰۳ در ۰۸:۲۹

به گزارش پایگاه خبری «ایران پزشک»، از چند ماه قبل گلایه‌های از کمبود سرم وجود داشت که مسئولان سازمان غذا و دارو قول برطرف شدن این مشکل با اتخاذ تدابری را داده بودند.

رئیس سازمان غذا و دارو با گلایه از گروکشی شرکت‌های پخش دارو از بیمارستان‌ها که می‌تواند در مواقعی باعث کمبود سرم شود، گفت: «به دلیل ناتوانایی بیمارستان‌ها در پرداخت بدهی، شرکت‌های پخش تا پول دریافت نکنند دارو تحویل نمی‌دهند. زیرا طلب شرکت‌های پخش از چند ماه پیش بیشتر شده است.» رسول دیناروند افزود: «با این وجود اعلام کردیم که هیچ شرکت پخشی حق ندارد برای این مطالبات از بیمارستان‌ها گروکشی کند و باید حداقل نیاز دارویی بیمارستان‌ها تحت هر شرایطی تأمین شود.»

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه درباره برخی کمبودهای سرم در بیمارستان‌ها نیز گفت: «این کمبودها به این صورت نیز نیست، زیرا برخی مواقع گزارشی می‌رسد از کمبود سرم در بیمارستانی، ولی وقتی بررسی می‌شود می‌فهمیم که سُرم در انبار بیمارستان وجود دارد، ولی چون در همان لحظه ارائه خدمت، سرم وجود نداشته، تعبیر از کمبود سرم شده است. چندی قبل در یکی از بزرگترین بیمارستان‌های تهران گزارشی از کمبود سرم رسید، ولی بعد معلوم شد که سُرم در انبار بیمارستان وجود دارد.»

دیناروند افزود: «مشکل دیگر در این زمینه اشکال در خط تولید یکی از شرکت‌های تولیدی بود که خوشبختانه برطرف شد و باید این خط تولید اصلاح و ارتقا می‌یافت که انجام شد. البته را‌ه‌انداری شرکت‌های جدید در این حوزه را نیز دنبال می‌کنیم، ولی در حال حاضر مشکل خاصی در بحث سرم نداریم. البته اگر گزارشی از کمبود به دستمان برسد در کوتاه‌ترین زمان بررسی می‌شود.»

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/GIokN

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک