یک میلیارد ریال یارانه بن کتاب برای کتب علوم پزشکی

۱۳۹۶/۰۵/۲۲ در ۱۵:۵۴

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه کتب تخصصی دارویی گفت: در این نمایشگاه ۱ میلیارد ریال یارانه بن کتاب برای کتاب‌های حوزه علوم پزشکی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایران پزشک، نیکنام حسین‌پور در نشست خبری دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی و پزشکی دانشگاهی و اولین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور با حضور جمعی از خبرنگاران سلامت با اشاره به سیاست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت از نمایشگاه‌های کتاب، گفت: فعالیت‌هایی که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رخ می‌دهد، به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی است که نمایشگاه‌های تخصصی ازجمله مهم‌ترین آن محسوب می‌شود و در این حداقل ۴ سال مهم‌ترین اقدام تعامل با حوزه نشر از طریق اتحادیه و انجمن‌های ناشران بوده است.

وی افزود: کتاب‌های حوزه علوم پزشکی نیاز به به روز رسانی مداوم دارد تا دانشجویان به اطلاعات روز دنیا دسترسی بیابند. مبلغ یارانه‌ای که توسط معاونت فرهنگی به این منظور اختصاص یافته، نزدیک به ۱ میلیارد ریال است که دانشجویان حوزه علوم پزشکی، دکترا و دکترای تخصصی و داروسازی می‌توانند تا سقف ۳۰۰ هزار تومان بن کتاب در محیط نمایشگاه دریافت کنند؛ از این مبلغ، ۳۰ درصد توسط معاونت فرهنگی پرداخت می‌شود و دانشجو با پرداخت مبلغ ۲۱۰ هزار تومان، یک کارت ۳۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کند.

حسین‌پور ادامه داد: دانشجویان پیراپزشکی، پرستاری و دیگر رشته‌های گروه‌های پزشکی دارای بن کتاب با مبلغ متفاوت‌تری خواهند بود و احتمالا مانند نمایشگاه بین‌المللی تهران اعمال خواهیم کرد تا همگرایی بین دو نمایشگاه ایجاد شود. همچنین بانک عامل این نمایشگاه بانک شهر معرفی شده که در خود نمایشگاه مستقر است.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر نظارت بر روند یارانه‌ها گفت: پرداخت یارانه منجر به برخی تخلفات می‌شود که کمیته‌ای متشکل از ناشران و کارشناسان اداره کل ارشاد و معاونت فرهنگی نظارت کامل بر آن خواهند داشت تا به مصرف کننده واقعی یعنی ناشران و دانشجویان برسد.

وی در پایان گفت: طبق شاخص‌های نمایشگاه بین المللی تهران در این نمایشگاه نیز از ناشران و غرفه‌های برتر تجلیل به عمل می‌آید. همچنین تعدادی از نمایندگی‌های کتاب‌های خارجی حوزه پزشکی در این نمایشگاه شرکت خواهند داشت که توسط کمیته بررسی خواهند شد تا آخرین کتاب‌های این حوزه به نمایش گذاشته و سپس در نمایشگاه عرضه شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/8jifj

برچسب‌ها, , , , , , , , , , ,

ایران پزشک