رییس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت مطرح کرد؛

تکذیب اخبار و تصاویر خریداری نوزادان برای فروش اعضای بدن

۱۳۹۵/۰۴/۰۱ در ۱۶:۵۶

محمد کاظمینی، رییس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، اخبار و تصاویر مبنی بر خریداری نوزادان جهت فروش اعضای بدن‌شان را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از ایسنا، محمد کاظمینی در این باره گفت:خبر پیوند عضو از نوزادان و خرید و فروش آن‌ها در ایران، بی‌اساس بوده و تکذیب می‌شود.

وی افزود: پروسه برداشت عضو و پیوند اعضا که اقدامی پیچیده و از اعمال جراحی دقیق و با استانداردهای بالا است، کاملا تحت نظر و در مراکز مشخص انجام می‌شود، بنابراین این طور نیست که در هر جایی مانند کوچه‌های خیابان ناصر خسرو صورت گیرد.

رییس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت گفت: پیوند اعضا در اطفال وضعیت پیچیده‌تری دارد و حساس‌تر و مشکل‌تر است، بنابراین این اقدام در مراکز محدودتر و با استاندارد بالا صورت می‌گیرد.

وی افزود: تا کنون  کمترین سنی که برداشت عضو از آن انجام شده است، ۱/۵ سالگی بوده و انجام عمل پیوند در موارد ۱/۵ تا ۱۵ سال بسیار کم است.

کاظمینی تاکید کرد: همان‌طور که گفته شد به دلیل تکنیک و ظرافتی که در عمل پیوند وجود دارد، این اعمال جراحی از سوی متخصصین متبحر و در مراکز مجهز و شناخته شده انجام می‌شود، بنابراین بدیهی است که همه این اقدامات نیز بر مبنای کمک به هم‌نوعان بوده و در عین حال همه مشخصات این اهداکنندگان و گیرندگان عضو برای ما روشن و اطلاعات آن‌ها موجود است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/bJG7n

برچسب‌ها,

ایران پزشک