با حضور اساتید برتر جهان؛

هفدهمین کنگره انجمن میکروب شناسی ایران برگزار می‌شود

۱۳۹۵/۰۴/۰۹ در ۰۹:۰۲

هفدهمین کنگره بین‌المللی انجمن میکروب‌شناسی ایران، شهریور ماه با حضور ۱۵  پروفسور برتر جهان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، پژواک خاکی، دبیر علمی کنگره درباره برگزاری این کنگره بین‌المللی گفت: این گردهمایی بزرگ علمی ۲ تا ۴ شهریور در سالن همایش‌های رازی برگزار می‌شود و میکروب‌شناسان، داروسازان، دندانپزشکان، دامپزشکان، متخصصان علوم آزمایشگاهی و تمام رشته‌های پیراپزشکی و علوم وابسته می‌توانند از مسائل مطرح شده در کنگره بهره‌مند شوند.

وی افزود: محورهای اصلی کنگره شامل مقاومت‌های آنتی‌بیوتیکی میکروارگانیسم‌ها، عفونت‌های بیمارستانی، مکانیسم‌های ایجاد بیماری‌های عفونی توسط میکروارگانیسم‌ها، روش‌های نوین و مدرن در تشخیص میکروب، بیوتکنولوژی میکروبی‌، واکسن‌های جدید، بیماری‌های مشترک انسان و دام و … است.

دبیر علمی هفدهمین کنگره بین‌المللی انجمن میکروب شناسی ایران در ادامه تصریح کرد: در این کنگره برای اولین بار و به صورت اختصاصی به میکروب‌شناسی دهان و دندان، نانوتکنولوژی در میکروب‌شناسی و عفونت‌های مقاربتی پرداخته خواهد شد، زیرا این مسائل به خصوص غقونت‌های مقاربتی کم‌تر در کشور ما مورد بررسی قرار گرفته می‌شود.

وی با بیان این‌که ۱۵ نفر از پروفسورهای برتر جهان در این کنگره سخنرانی خواهند داشت، اظهار کرد: این محققان دستاوردها و نتایج تحقیقات خود را برای شرکت‌کنندگان ارائه خواهند کرد.

خاکی هم‌چنین یادآور شد: در این کنگره مسائلی مانند واکسن HIV نیز مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/MQrcd

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک