مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت؛

بیماری‌های زمینه‌ای علت مرگ بیماران بخش دیالیز بیمارستان سینا اهواز

۱۳۹۵/۰۵/۱۱ در ۰۹:۵۸

مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، علت فوت چهار بیمار دیالیزی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک به نقل از وبدا، محمدحسین میردهقان که در راس تیمی از وزارت بهداشت به منظور بررسی فوت چهار بیمار در بیمارستان سینای اهواز به این شهر اعزام شده، درباره علت فوت این بیماران گفت: پرونده‌های بیماران فوتی و بستری توسط تیم همراه مورد بررسی قرار گرفت و طی بررسی پرونده‌ها و جلسات کارشناسی ویژه با نمایندگان مجلس، پزشکان و کادر درمان که تا ساعت ۴ بامداد روز گذشته به طول انجامید، بررسی‌های اولیه نشان داد انتقال عفونت مربوط به دستگاه‌ها و روند دیالیز نبود و مربوط به عفونت گوارشی و بیماری‌های زمینه‌ای قبلی است.

میردهقان با بیان این‌که دو آزمایشگاه در اهواز و تهران، علت عفونت منجر به فوت ۴ تن از هموطنان‌مان در بیمارستان سینا را بررسی کرده‌اند، افزود: عفونت گوارشی در افراد با وضعیت ایمنی مناسب و سلامت عمومی مساعد منجر به مرگ نخواهد شد، اما با توجه به این‌که متاسفانه این ۴ تن از بیماری زمینه‌ای پیشرفته و نقص ایمنی جدی و بسیار شدید رنج می‌بردند، این عوامل زمینه‌ای منجر به فوت ناشی از ابتلا به عفونت گوارشی و اسهال عفونی شده است.

میرهقان گفت: یکی از این بیماران فوت شده مبتلا به سرطان پیشرفته کلیه، یکی دیگر مبتلا به نارسایی پیشرفته کبدی (سیروز کبدی) و دو تن دیگر از فوت‌شدگان به نارسایی پیشرفته قلبی مبتلا بوده‌اند. این در حالی‌ست که چهار تن دیگر از مبتلایان به این عفونت گوارشی در بیمارستان بستری بوده و حال عمومی مناسبی دارند.

وی در پایان گفت: با توجه به این‌که بیماران زیادی قبل و بعد از بیماران فوت شده در این بخش بستری بودند و مشکلی ندارند، منشا عفونت گوارشی که احتمال می‌رود مربوط به خارج از بیمارستان باشد، در دست بررسی است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/AT4d0

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک