با امضای قرار داد همکاری بین پژوهشکده سرطان و دانشگاه برکلی؛

هوش مصنوعی به کمک درمان سرطان می‌آید

۱۳۹۵/۰۵/۱۲ در ۰۹:۴۴

مدیر گروه ژنتیک سرطان پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی از عقد قرارداد همکاری بین پژوهشکده سرطان پستان، دانشگاه شریف و دانشگاه برکلی آمریکا جهت راه‌اندازی کرسی پژوهشی personalized medicin خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، لیلا فرهمند، مدیر گروه پژوهشی ژنتیک در سرطان پژوهشکده با اعلام این خبر گفت: این کرسی به مدت پنج سال به دنبال حل مجموعه‌ای از مسائل حوزه سرطان از طریق روش‌های هوش مصنوعی و مدل‌سازی است.

وی ادامه داد: در این پروژه پنج نفر از متخصصان حوزه‌های هوش مصنوعی، پزشکی، داروسازی، مهندسی پزشکی و زیستی به همراه گروهی ۲۵ نفره از دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی دانشگاه‌های برتر کشور و دنیا مشغول به فعالیت هستند.

عضو هیئت علمی پژوهشکده سرطان پستان افزود: پروژه اولی که هم اکنون در حال اجرا است کمیته‌سازی مقاومت دارویی تاموکسیفن از طریق مدل‌سازی و تحلیل شبکه پروتئینی سلولی است.

فرهمند تصریح کرد: این پروژه با مدیریت کیوان مجیدزاده، رییس پژوهشکده سرطان پستان و حمید رضا ربیعی از دانشگاه شریف در حال انجام است.

مدیر گروه ژنتیک سرطان پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی ادامه داد: در این پروژه محققان و دانشجویان در پژوهشکده سرطان سینه، دانشگاه شریف و برکلی در حال فعالیت هستند که بخش اول پروژه با همکاری سپیده منصوری بوده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/mlzwj

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک