رييس بخش آنكولوژى بيمارستان رسول اكرم مطرح كرد؛

داروهاى داخلى، موثر در درمان سرطان ریه

۱۳۹۵/۰۵/۱۴ در ۱۲:۴۸

رییس بخش آنکولوژى بیمارستان رسول اکرم از اثربخشى مطلوب داروهاى تولید داخل در روند درمان سرطان ریه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبرى ایران پزشک، على شهریارى، در سمینار یک روزه تازه‌هاى سرطان ریه گفت: سرطان ریه کشنده‌ترین سرطان در هر دو جنس در جهان و ایران است و مى‌توان غربال‌گرى را تنها راه تشخیصى موثر دانست.

وى افزود: زمانى که بیمار به علائمى شبیه سرفه‌هاى خونى، کاهش وزن، تنگى نفس و علائم مربوط به سرطان دچار مى‌شود، دیگر سرطان در بدن نهادینه شده و کار نجات بخشى براى بیمار نمى‌توان انجام داد.

شهریارى درباره جدیدترین روش‌هاى درمانى سرطان ریه به خبرنگار ایران پزشک گفت: در زمینه سرطان ریه جدیدترین دستگاه‌ها و روش‌هاى درمانى به کشور وارد شده است. دستگاه‌هاى پت، آندوسونوگرافى ریه، تکنیک‌هاى جدید جراحى و سایبرنایف تنها بخشى از روش‌هاى درمانى سرطان ریه در ایران است.

رییس بخش آنکولوژى بیمارستان رسول اکرم ادامه داد: استفاده از داروهاى شیمى درمانى جدید و پیشرفت در داروهاى ایمونوآنکولوژى میزان اثربخشى درمان سرطان ریه را بیشتر کرده است.

وى در رابطه با اثربخشى داروهاى تولید داخل در مقایسه با نمونه‌هاى خارجى اظهار کرد: طى سال‌هاى اخیر شرکت‌هاى داخلى مانند شرکت نانو الوند داروهاى متعددى به بازار ارائه دادند که اثربخشى مشابه نمونه‌هاى خارجى داشته است.

شهریارى در رابطه با داروى جدید رونمایى شده در این مراسم نیز گفت: داروى رونمایى شده الوپم نام دارد که در درمان سرطان ریه استفاده مى‌شود و از نظر عوارض و اثربخشى عملکردى مشابه نمونه خارجى دارد.

وى افزود: این داروى ژنریک طى دو ماه استفاده در بیمارستان‌ها اثربخشى مطلوبى داشته است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/i3d85

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک