رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

اجازه تصمیم‌گیری یک جانبه برای جامعه پزشکی را نمی‌دهیم

۱۳۹۵/۰۵/۱۴ در ۱۸:۰۷

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصمیم‌گیری یک جانبه برای جامعه پزشکی را مردود دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، علی نوبخت در همایش یک روزه الگوی کارآمد آموزشی طب آزمایشگاه در سالن کتابخانه ملی ایران گفت: اگر در اتاق‌هایی برای جامعه پزشکی تصمیم‌گیری شود، این تصمیمات کاغذ پاره است. اجازه تصمیم‌گیری یک جانبه برای جامعه پزشکی را نمی‌دهیم.

نوبخت بر لزوم راه‌اندازی کمیته حفظ و اعتلای قداست جامعه پزشکی در سازمان نظام پزشکی تاکید کرد و افزود: نباید اجازه دهیم از درون جامعه پزشکی یا از بیرون آن حریم پزشکان لکه‌دار شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر لزوم دخالت سازمان نظام پزشکی ایران در تعیین تعرفه بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: این اختیارات را از این کانون صنفی گرفته‌اند و باید تلاش کنیم آن را برگردانیم.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم تعرفه آزمایشگاه در سال آینده عادلانه باشد، همه اعضای انجمن باید مشارکتی موثر و فعال در راستای فعالیت‌های انجمن و سازمان نظام پزشکی داشته باشند.

نوبخت به اصلاح بودجه سال ۹۵ نیز اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم که پنج هزار میلیارد تومان در اصلاح بودجه سال ۹۵ به سازمان بیمه سلامت اختصاص دهیم، اما متاسفانه در کمیسیون برنامه و بودجه این موضوع به دلایلی رد شد.

وی کسری سازمان بیمه سلامت را حدود ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: در تلاش هستیم این موضوع به شکلی در ردیف بودجه پایدار شود تا بیمه سلامت بتواند خدمات مناسب به مردم ارائه کند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات این حوزه گفت: مشکلات باید ریشه‌یابی شود. این مشکلات ممکن است علمی یا اقتصادی باشد که پس از ریشه‌یابی دقیق باید برطرف شود.

وی با اشاره به تصویب قانون بیمه همگانی در سال گذشته، گفت: این قانون به نحو کامل باید در جامعه اجرایی شود.

همایش یک روزه الگوی کارآمد آموزشی طب آزمایشگاه با حضور جمعی از فعالان این حوزه در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/to6k1

برچسب‌ها,

ایران پزشک