معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

بهره‌برداری از ۴۰ بیمارستان تا پایان دولت یازدهم

۱۳۹۵/۰۵/۱۵ در ۱۳:۱۵

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی از بهره‌برداری ۴۰ بیمارستان با مجموع پنج هزار و ۷۰۰ تخت تا پایان دولت یازدهم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد جعفر علیزاده در جریان بازدید از چند پروژه بیمارستانی در دست ساخت در استان فارس گفت: هم اینک ۱۰۰ بیمارستان با مجموع ۲۴ هزار تخت در کشور در دست ساخت است.

وی افزود: علاوه بر اعتبارات مصوب، امسال ۵ هزار میلیارد ریال از یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به پروژه‌های بیمارستانی اختصاص یافت.

علیزاده در حاشیه بازدید از بیمارستان جهرم در خصوص روند ساخت این بیمارستان نیز گفت: این پروژه علاوه بر یک مرکز درمانی، یک بیمارستان تخصصی و آموزشی است و در منطقه جنوب استان و استان‌های هم‌جوار می‌تواند نقش به‌سزایی را ایفا کند.

وی ساخت بیمارستان جهرم را متناسب با نیازهای روز دنیا دانست و ادامه داد: با توجه به استانداردهای روز دنیا تغییراتی در بخش‌های مختلف نسبت به طراحی اولیه ایجاد شده و ظرفیت بیمارستان نیز از ۲۰۰ تخت به ۲۵۰ تخت رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در قانون بودجه و در سایر منابع، اولویت خاصی برای تامین اعتبار این پروژه در نظر گرفته شده که با به نتیجه رسیدن آن، در سال ۹۶ شاهد اتمام این پروژه بزرگ خواهیم بود.

علیزاده در جریان بازدید از بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی فسا نیز گفت: این بیمارستان نیز یک مرکز درمانی و آموزشی است و دریافت مجوز آموزشی برای یک بیمارستان زیر ۲۰۰ تخت خوابی برای اولین بار در کشور در این بیمارستان اتفاق افتاده است.

رییس سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی، طراحی بیمارستان فسا را یک طراحی ویژه دانست و ادامه داد: این بیمارستان دارای بخش‌های داخلی، جراحی، کودکان، سوختگی و روانی است و ۲۸ تخت مراقبت ویژه نیز برای آن طراحی شده است.

وی افزود: این بیمارستان در ۱۵ هزار مترمربع و در ۴ طبقه در حال احداث است و بیش از ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با وجود مشکلات مالی موجود، همچنان فعال است.

علیزاده در بازدید از بیمارستان ۳۱۳ تخت خوابی خاتم‌الانبیای شیراز هم گفت: این پروژه بیمارستانی نیز هم اینک ۳۲ درصد پیشرفت دارد و مرحله دوم آن نیز نیمه دوم امسال برای اجرا به مناقصه گذاشته می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در جریان بازدید از بیمارستان ۲۵۰ تخت‌خوابی اعصاب و روان شیراز، پیشرفت فیزیکی این پروژه را نیز ۳۵ درصد اعلام کرد و گفت: مرحله دوم ساخت این بیمارستان نیز شهریور ماه امسال اجرا خواهد شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/QAQGM

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک