رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور خبر داد؛

مراکز درمانی و بیمارستان‌ها زیر ذره بین تعزیرات حکومتی

۱۳۹۵/۰۵/۱۶ در ۱۲:۵۹

رییس سازمان تعزیرات حکومتی کشور از ادامه پیگیری و برخورد جدی با تخلفات بیمارستانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، علیرضا جمشیدی با اعلام این خبر گفت: در ماه‌های گذشته تخلفات متعددی در برخی بیمارستان‌ها کشف شده است. پرونده مهمی در ماه‌های اخیر پیگیری شد و مطلع شدیم که در یکی از بیمارستان‌ها از وسایل و تجهیزات پزشکی یک‌بار مصرف به صورت مکرر استفاده شده است.

وی افزود: در یکی از پرونده‌ها، تعدادی از داروهای تاریخ مصرف گذشته به جای این‌که امحا شود در چرخه داروخانه‌های مختلف قرار گرفته بود؛ ضمن این‌که در برخی از داروخانه‌ها هم داروهای تقلبی و مکمل‌های غذایی که مصرف انسانی نداشته توزیع می‌شد.

رییس سازمان تعزیرات تصریح کرد: در حال حاضر پرونده این تخلفات بیمارستانی با همکاری وزارت بهداشت، معاونت درمان و سازمان غذا و دارو پیگیری شده و این روند ادامه دارد.

او با اشاره به کشف برخی تخلفات بیمارستانی در تهران گفت: هفته گذشته بیمارستان معروفی را در شمال تهران ۱۸ میلیارد جریمه کردیم و بیمارستان دیگری هم به علت تخلفات متعدد پلمب شد.

وی همچنین تاکید کرد: در روزهای آینده با یکی از بیمارستان‌ها که در چند سال اخیر بدون مجوز فعالیت داشته برخورد خواهیم کرد.

جمشیدی با بیان این‌که تامین امنیت سلامت مردم اولویت اصلی سازمان تعزیرات است تاکید کرد: با متخلفان بیمارستانی و بهداشتی به هیچ وجه مسامحه و گذشت نخواهیم داشت.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/WhAVH

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک