صبح امروز انجام شد؛

پلمب درمانگاه یک کلینیک جراحی در منطقه پاسداران تهران

۱۳۹۵/۰۵/۱۷ در ۱۳:۰۱

صبح امروز درمانگاه یک کلینیک جراحی در منطقه پاسداران تهران به دلیل نداشتن پروانه کسب و مجوزهای لازم پلمب شد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، مرتضی خدایی، رییس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی سازمان تعزیرات حکومتی در حاشیه پلمب این مرکز جراحی گفت: سازمان تعزیرات در گذشته نیز اخطارهایی به این کلینیک برای کسب مدارک لازم داده بود که به دلیل عدم توجه این مرکز به هشدارهای سازمان تعزیرات و نماینده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رای به تعطیلی و پلمب این مرکز صادر شد.

وی در خصوص میزان جریمه و نحوه رفع پلمب این مرکز جراحی گفت: مجازات برای تخلفات این مرکز در چند مرحله است؛ ضمن این‌که این مرکز جراحی در صورتی‌که پروانه کسب فعالیت خود را از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تمدید و مجوز لازم دریافت کند، رفع پلمب می‌شود؛ ولی مجازات‌های دیگر برای این مرکز درمانی از سوی سازمان تعزیرات اعمال خواهد شد.

ربیس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی سازمان تعزیرات حکومتی، تصریح کرد: مرکز مورد نظر شاکی خصوصی ندارد، ولی در چند مرحله مشکلات و نواقص بهداشتی داشت.

وی در ادامه گفت: مسئولان درمانگاه کلینیک جراحی، نواقص یاد شده را بعد از تذکرات سازمان تعزیرات، مرتفع کرده‌اند، ولی این درمانگاه، امروز صرفا به خاطر مشکل تمدید پروانه کسب و مجوز دوباره فعالیت، تعطیل شد.

خدایی با اشاره به این‌که هدف این سازمان بستن مراکز درمانی نیست بلکه اصلاح امور درمانی است، گفت: سطح رسیدگی به پرونده‌های درمانی نسبت به سال قبل بیشتر شده، زیرا فعالیت‌های ما به سمتی می‌رود که تمام مراکز درمانی، تحت پوشش نظارت این سازمان قرار گیرد.

علی فرجی، رییس اداره نظارت و بازرسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در حاشیه پلمب درمانگاه کلینیک جراحی یاد شده، وجود مشکلات حقوقی بین شرکای این کلینیک را از عوامل تمدید نشدن پروانه کسب فعالیت درمانگاه آن عنوان کرد و گفت: پیش‌تر به این مرکز تذکرات لازم داده شده بود که امروز با همکاری تعزیرات و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پلمب شد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/10rFB

برچسب‌ها, ,

ایران پزشک