چهارشنبه 5 تير 1398
استقرار پرونده الکترونیک سلامت یکی از آرزوهای نظام سلامت بود. آرزویی که با وجود سیستم ثبت اطلاعات در حوزه بهداشت و تا حد کمی در حوزه درمان، به پیوستگی لازم و کافی نرسیده بود و سرانجام کلید آغاز آن با «علی برکت الله» حسن روحانی زده شد تا وزیر بهداشت، همه فعالیت‌های انجام شده سال‌های اخیر در زمینه پرونده الکترونیک سلامت را به هم پیوند بدهد.
10023
انجمن متخصصان پوست ایران در بیانیه ای اعلام کرد بعضی از اثراتی که در تبلیغات پزشکی بیان می‌شود با مبالغه و دروغ همراه است و گمراه کردن هموطنان با برنامه‌ها و حرکات منسجم و شیوه‌های مختلف تبلیغاتی اقدامی ناپسند محسوب می‌شود.
10023
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در سال جاری ۴۰ بیمارستان در سطح کشور افتتاح می‌شود که اکثر این بیمارستان‌ها به منظور تسهیل دسترسی مردم در مناطق کمتر برخوردار و مرزی کشور احداث و به بهره برداری می‌رسد.
10046
معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۱۳ میلیون سنجش فشار خون در سامانه پرونده الکترونیک سلامت به ثبت رسیده و به دلیل ایجاد دسترسی مردم به این پویش، ۱۳ هزار ایستگاه سیار نیز پیش بینی شده و ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ثبت فشار خون نیز در این ایستگاه‌ها انجام شده است.
9993
وزیر بهداشت گفت: دستیابی به نظام ارجاع و پزشکی خانواده بدون پرونده الکترونیک سلامت محقق نمی‌شود. اولویت را بر تکمیل پرونده الکترونیک سلامت قرار داریم و برای استقرار نظام ارجاع و پزشکی خانواده مهیا می‌شویم تا در نیمه دوم سال برای رونمایی از این دو شاهد حضور رییس جمهور باشیم.
10044
وزیر ارتباطات در توییتی خطاب به وزیر بهداشت نوشت: اطمینان داشته باشید از امروز تحت برخی فشارها قرار می‌گیرید و باید استقامت کنید.
10009
معاون درمان وزارت بهداشت در ابلاغی به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی تاکید کرد.
10038
عکس روز سلامت
گالری ها
پويش كنترل فشار خون و اورژانسى‌ها / عكس: مريم مهران راد
افتتاح نمایشگاه گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در اردبیل / عکس رضا زارع
باران بهاری در تهران