دو شنبه 1 مهر 1398
یک روان شناس گفت: افسردگی فصلی معمولا از دوران جوانی شروع می‌شود و بین زنان نسبت به مردان شایع‌تر است. بعضی از افرادی که دچار این اختلال هستند، نشانه‌های کم و نه چندان شدیدی مثل زودرنجی را به همراه خواهند داشت.
11209
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: عمده افرادی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند از رفتار پرستاران رضایت دارند. بیماران و همراهان آنها باید صبوری لازم را داشته باشند و این درک متقابل بین پزشک، پرستار و بیمار باید ایجاد شود تا احتمال برخوردهای نامناسب در بیمارستان‌ها کاهش پیدا کند.
14026
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به غیراصولی بودن توزیع متادون در داروخانه‌ها طی نامه‌ای از رییس جمهور درخواست کردم اجرای این مصوبه متوقف شده و با همکاری کارشناسان، کمیسیون تخصصی بهداشت مجلس، مسئولان وزارت بهداشت و دستگاه‌های ذی‌ربط روش علمی و اصولی تهیه شود.
13149
عضو کمیته بیمه سلامت گفت: کبد چرب یکی از بیماری‌های شایع است و استفاده از رژیم غذایی مناسب و متعادل می‌تواند به کنترل این بیماری کمک کرده و از پیشرفت آن جلوگیری کند.
11642
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: کارهای نوآورانه و برجسته‌ای در زمینه آموزش علوم پزشکی توسط همکاران هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌شود که لازم بود این کارها در ارتقای اعضای هیات علمی دیده شود.
12433
رییس مرکز مدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت:‌ تاکنون ۲۱۱ مورد تخلف در انتقال و پذیرش دانشجویان گروه پزشکی به داخل کشور شناسایی و جهت برخورد قانونی به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.
12370
وزیر بهداشت گفت: تا انتهای خط با رانت خواهی و فساد از هر نوع و در هر سطحی مبارزه می‌کنیم و بدنه حاکمیت نیز در این راه به شدت همراهی می‌کند. در شفاف سازی و ادامه مبارزه با فساد حتی لحظه‌ای درنگ نمی‌کنیم.
13429
عکس روز سلامت
گالری ها
روز ملی اورژانس / عکس: مجتبی محمدلو
انتقال هفتمین قلب اهدایی به صورت پروازی / عکس: ابوالفضل ماهرخ