شنبه 29 دی 1397
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این‌که در شرایط کنونی کشور تجمیع بیمه‌ها امکان‌پذیر نیست، واقعیت دارد، زیرا سرانه‌های متفاوتی را از افراد و گروه‌های جمعیتی تحت پوشش بیمه‌های مختلف دریافت می‌کنیم و این در حالی است که تجمیع بیمه‌ها الزاماتی دارد که اولین آن‌ها یکسان بودن دریافت سرانه‌ها است.
5121
سرپرست وزارت بهداشت گفت: دولت یازدهم و دوازدهم، دو دستاورد بزرگ داشت؛ یکی برجام که توسط ترامپ پاره شد و دیگری طرح تحول نظام سلامت بود و نباید اقدامی کنیم که این طرح متوقف شود. البته از دو طریق می‌توان این طرح را متوقف کرد؛ یا با آن در بیفتم یا این‌که به گونه نادرستی آن را اجرا کنیم.
4937
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: از ابتدای شروع طرح سامانه 1666 تاکنون حدود 15 هزار و 713 تماس با این اداره کل صورت گرفته که 11 هزار و 349 مورد از این تماس‌ها یعنی 72 درصد پاسخ داده شده است.
4788
سرپرست وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه بیمه‌های درمانی کشور مثل سازمان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی به عنوان دو سازمان بیمه‌گر بزرگ از منابع کاملا متفاوتی تامین اعتبار می‌شوند و جایگاه آن‌ها مجزا است، تجمیع آن‌ها به صلاح کشور نیست.
4122
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: بدهی‌های سازمان بیمه سلامت به داروخانه‌ها مربوط به سال ٩٦ در سراسر کشور پرداخت شده است.
5154
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت اثرات تحریم‌های آمریکا بر حوزه سلامت را مستندسازی می‌کند تا از این اسناد در دادگاه‌های بین المللی استفاده شود.
3796
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: پویش ملی مبارزه با سرطان با هدف افزایش آگاهی و جلب مشارکت مردم درباره قابل پیش‌گیری بودن این بیماری با شعار «سرطان قابل پیش‌گیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید» راه اندازی می‌شود.
3534
عکس روز سلامت
گالری ها
اولین مانور شیمیایی حوزه سلامت در بیمارستان لقمان / عکس: اکبر بدرخانی