رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی خبر داد:

توزیع رایگان داروی بیماران پیوند کلیه

توزیع رایگان داروی بیماران پیوند کلیه
تاريخ:بيست و چهارم تير 1397 ساعت 20:20   |   کد : 10183   |   مشاهده: 974
انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران اعلام کرد با دستور مسئولان وزارت‌خانه‌های بهداشت و رفاه، یکی از پرمصرف‌ترین داروهای بیماران پیوند کلیه در داروخانه‌ها به صورت رایگان توزیع شد.

به گزارش ایران پزشک، داریوش آرمان، رییس انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی در روزهای گذشته نسبت به مشکلات جدی بیماران پیوند کلیه برای تهیه این داروی گران‌قیمت که در ماه‌های اخیر با رشد دو برابری قیمت رو به رو شد، هشدار داده بود.

وی با اشاره به اقدام به موقع وزارت‌خانه‌های بهداشت و رفاه در پیگیری این موضوع گفت: با توجه به مشکلات جدی که افزایش قیمت داروی راپامیون برای بیماران پیوند کلیه به وجود آورده بود، وزرای بهداشت و رفاه در اقدامی انسان دوستانه دستور توزیع رایگان این دارو را دادند و از امروز این دارو در داروخانه‌های سراسر کشور در دسترس بیماران پیوند کلیه قرار گرفته است.

آرمان افزود: امیدواریم این روند ادامه یافته تا بخشی از مشکلات هزاران بیمار پیوندی برطرف شود. همچنین انتظار داریم وزرای بهداشت و رفاه تدابیری اتخاذ کنند تا سایر داروهای پرمصرف این بیماران نیز با قطع فرانشیز به صورت رایگان در اختیارشان قرار گیرد تا گوشه‌ای از مشکلات مالی این افراد کاهش یابد.

بر اساس اعلام انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، داروی راپامیون تولید داخلی ندارد و بر اساس فاکتورهای موجود این دارو در اسفند ۹۶ به قیمت ۱۱ هزار تومان به فروش می‌رسید که سهم بیماران پیوندی از این رقم هزار تومان بود.

با توجه به این‌که هر بیمار پیوندی باید روزانه ۲ عدد از این قرص مصرف کند بنابراین بیماران ماهیانه مبلغ ۶۰ هزار تومان برای این دارو تا سال گذشته هزینه می‌کردند.

بر اساس اعلام انجمن حمایت از بیماران کلیوی حدود ۱۰۰ هزار بیمار کلیوی تحت پوشش این انجمن است و سالانه خدمات لازم برای انجام ۲۵۰۰ عمل پیوند کلیه را انجام می‌دهد.

پایان پیام/

http://iranmd.com/News//10183
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان