وزیر بهداشت:

بودجه سازمان‌های بیمه‌گر متفاوت از گذشته در نظر گرفته شود

بودجه سازمان‌های بیمه‌گر متفاوت از گذشته در نظر گرفته شود
تاريخ:سيزدهم آذر 1397 ساعت 10:13   |   کد : 10747   |   مشاهده: 5586
وزیر بهداشت گفت: بودجه سازمان‌های بیمه گر و اعتبارات بیمه‌ها حتما باید متفاوت از گذشته در نظر گرفته شود. این موضوع شامل بیمه نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی (ره)، تامین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت می‌شود.
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، سید حسن هاشمی درباره بودجه سازمان‌های بیمه گر افزود: اگر دولت و مجلس، منابعی دارند که قرار است در قالب سبدهای حمایتی از جمله یارانه به مردم ارائه شود، شاید خود مردم ترجیح دهند این منابع در قسمت بیمه درمانی هزینه شده و از مردم به این شکل و با این اولویت حمایت شود.

هاشمی گفت: اعتبارات و بودجه سازمان‌های بیمه گر تاکنون واقعی دیده نشده است و باید در این زمینه با مردم بدون رودربایستی صحبت کنیم. یعنی اگر قرار است خدمات بهتری به مردم ارائه شود، باید حق بیمه بیشتری پرداخت کرد.

وی با بیان این‌که دولت و مجلس باید درباره بودجه سازمان‌های بیمه گر نگاه متفاوتی نسبت به گذشته داشته باشند، اظهار کرد: امروزه در دنیا، درمان پرهزینه است؛ در نتیجه یا باید سبد خدمات را کوچک کرد یا این‌که اعتبارات لازم را متناسب با هزینه تمام شده در نظر گرفت. اعتبارات سازمان‌های بیمه گر از دو منبع شامل کسی که بیمه شده و حق بیمه پرداخت می‌کند و دولت قابل تامین است.

وزیر بهداشت بیان کرد: به نسبت توانمندی که وجود دارد دولت‌ها تلاش می‌کنند حمایت بیشتری انجام بدهند و اگر این منابع وجود نداشته باشد، این اجازه به مردم داده می‌شود که سهم بیمه بیشتری پرداخت کنند تا سلامتی آن‌ها تضمین شود و در هنگام مراجعه به مراکز درمانی بهترین سرویس خدمات سلامت جهان را دریافت کنند.

هاشمی درباره بودجه حوزه سلامت در سال 98 گفت: هنوز بودجه وزارت بهداشت برای سال آینده قطعی نشده است و باید حدود یک هفته دیگر صبر کنیم تا لایحه بودجه تقدیم مجلس شورای اسلامی شود. تجربه چند سال اخیر ثابت می‌کند که ممکن است تغییرات متعددی تا زمان تصویب و ابلاغ بودجه از طرف مجلس به دولت اتفاق بیفتد.

پایان پیام/

http://iranmd.com/News//10747
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان