سالانه 30 میلیون نوزاد نارس در جهان متولد می‌شوند

سالانه 30 میلیون نوزاد نارس در جهان متولد می‌شوند
تاريخ:بيست و سوم آذر 1397 ساعت 17:05   |   کد : 10796   |   مشاهده: 4999
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد سالانه در سراسر جهان ۳۰ میلیون نوزاد نارس متولد یا بیمار می‌شوند که ۲.۵ میلیون نفر از آنان فوت می‌کنند.
به گزارش ایران پزشک، در این بررسی آمده‌ است در میان نوزادان تازه متولد شده افرادی که نارس به دنیا آمدند، هنگام تولد دچار آسیب مغزی شده یا به نوعی عفونت باکتریایی شدید مبتلا شده‌اند. آنان بیشتر در معرض مرگ و معلولیت هستند.

عمر عبدی، معاون مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) گفت: ارائه خدمات درمانی مطلوب در زمان و مکان مناسب به مادران و نوزادان می‌تواند در وضعیت سلامت آنان تاثیر به سزایی داشته باشد. سالانه میلیون‌ها نوزاد نارس و بیمار و مادران آنان به دلیل دریافت نکردن خدمات درمانی مناسب جان خود را از دست می‌دهند.

در گزارش یونیسف و سازمان بهداشت جهانی آمده‌ است: بدون ارائه خدمات درمانی ویژه بسیاری از نوزدان پرخطر در ماه نخست تولدشان جان خود را از دست می‌دهند. در سال ۲۰۱۷، حدود ۲.۵ میلیون نوزاد تازه متولد شده فوت کردند که علت مرگ اغلب آنان بیماری‌های قابل پیش‌گیری بوده‌ است. همچنین دیگر نوزادان مبتلا به بیماری‌های مزمن به دریافت مراقبت‌های ویژه در تمام طول عمر خود نیاز پیدا کردند.

بر اساس گزارش شینهوا، به گفته کارشناسان تا سال ۲۰۳۰ در ۸۱ کشور جهان، جان ۲.۹ میلیون زن و نوزاد با کمک فناوری‌های هوشمند حفظ خواهد شد. همچنین تا سال ۲۰۳۰ تقریبا ۶۸ درصد از مرگ و میرهای نوزادان با رعایت نکات ساده‌ای از قبیل تغذیه انحصاری با شیر مادر و تماس پوستی نوزاد با مادر قابل پیش‌گیری است.

پایان پیام/

http://iranmd.com/News//10796
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان